Suché ruce budou hebké jako satén. Zachraňte podomácku kůži pomocí šesti babských způsobů - JakZdravě.cz

Suché ruce budou hebké jako satén. Zachraňte podomácku kůži pomocí šesti babských způsobů

Stále kupujete nové a nové krémy a hydratační přípravky na ruce a stejně žádný z nich na suché ruce nepomáhá? Dnes vám ukážeme, jak si můžete pomoct domácími triky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro většinu z nás je běžné, že po dni práce a pravidelném mytí rukou jsou naše ruce velmi suché. Zkoušíme použít náš nejlepší krém, než jdeme spát, ale bezvýsledně – pokožka nemá dostatek času na správné vstřebávání. To znamená, že příštího rána máte ruce stále suché a odřené. Kromě toho, že budete všude chodit s hydratačním krémem v kapse, vám mohou pomoci některé další triky.
1. Namočte si ruce do ovesných vloček se slunečnicovým olejem

Vše, co musíte udělat, je smíchat několik vařených nebo suchých ovesných vloček s několika kapkami slunečnicového oleje a aplikovat směs na pokožku. Pokud konkrétně tento olej nemůžete najít, nepoužívejte žádný olej. Bylo například zjištěno, že olivový olej namísto prospěšnosti stav suchých rukou naopak zhoršuje.


iZdroj fotografie: Unsplash

2. Naneste malé množství super lepidla na popraskanou pokožku

Může to znít nebezpečně, ale jedná se o něco, o čemž dermatologové říkají, že funguje na povrchových řezech a prasklinách. Na postiženou oblast naneste velmi malé množství lepidla, aby se zabránilo dalšímu zasychání. Ujistěte se, že jste nejprve vyčistili oblast a nechali trhlinu uzavřenou, dokud lepidlo nezaschne.

3. Použijte čistý med

Bylo zjištěno, že med má spoustu antibakteriálních a antioxidačních vlastností. Kromě tradiční konzumace jej můžeme aplikovat také na suchou a odřenou pokožku, protože ji dokáže skvěle regenerovat. Nejprve vyčistí a vydezinfikuje suchou oblast a poté stimuluje imunitní systém k obnově poškozené tkáně. I proto se běžně používá k léčbě popálenin.


iZdroj fotografie: Unsplash

4. Naneste vazelínu a přes noc noste rukavice

Vazelína je absolutní záchranou, pokud jde o ošetření a hydrataci pokožky. Co můžete udělat, je nanést si v noci na poškozené ruce značné množství vazelíny a nosit bavlněné rukavice. Tímto způsobem zajistíte, že vazelína zůstane na vašich rukou a nebude absorbována vaší přikrývkou.

5. Vytvořte si avokádovou masku na ruce

Smícháním poloviny zralého avokáda s 1 čajovou lžičkou kokosového oleje, 1 čajovou lžičkou jojobového oleje a půl čajové lžičky citronové šťávy můžete své suché ruce zachránit. Masku naneste na ruce po dobu 10-15 minut a zakryjte je potravinářskou fólií pro větší absorpci.


iZdroj fotografie: Unsplash

6. Vyberte si produkty, které obsahují vitamin B3

Dermatologové tvrdí, že B3 pomáhá posilovat bariéru pokožky a udržovat ji déle hydratovanou. Pokud jsou vaše ruce extra suché, možná budete muset vyzkoušet krémy pro lokální aplikaci. Výsledky můžete očekávat během několika týdnů.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby