Suché ruce budou hebké jako satén. Zachraňte podomácku kůži pomocí šesti babských způsobů

Stále kupujete nové a nové krémy a hydratační přípravky na ruce a stejně žádný z nich na suché ruce nepomáhá? Dnes vám ukážeme, jak si můžete pomoct domácími triky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro většinu z nás je běžné, že po dni práce a pravidelném mytí rukou jsou naše ruce velmi suché. Zkoušíme použít náš nejlepší krém, než jdeme spát, ale bezvýsledně – pokožka nemá dostatek času na správné vstřebávání. To znamená, že příštího rána máte ruce stále suché a odřené. Kromě toho, že budete všude chodit s hydratačním krémem v kapse, vám mohou pomoci některé další triky.

1. Namočte si ruce do ovesných vloček se slunečnicovým olejem

Vše, co musíte udělat, je smíchat několik vařených nebo suchých ovesných vloček s několika kapkami slunečnicového oleje a aplikovat směs na pokožku. Pokud konkrétně tento olej nemůžete najít, nepoužívejte žádný olej. Bylo například zjištěno, že olivový olej namísto prospěšnosti stav suchých rukou naopak zhoršuje.

iZdroj fotografie: Unsplash

2. Naneste malé množství super lepidla na popraskanou pokožku

Může to znít nebezpečně, ale jedná se o něco, o čemž dermatologové říkají, že funguje na povrchových řezech a prasklinách. Na postiženou oblast naneste velmi malé množství lepidla, aby se zabránilo dalšímu zasychání. Ujistěte se, že jste nejprve vyčistili oblast a nechali trhlinu uzavřenou, dokud lepidlo nezaschne.

3. Použijte čistý med

Bylo zjištěno, že med má spoustu antibakteriálních a antioxidačních vlastností. Kromě tradiční konzumace jej můžeme aplikovat také na suchou a odřenou pokožku, protože ji dokáže skvěle regenerovat. Nejprve vyčistí a vydezinfikuje suchou oblast a poté stimuluje imunitní systém k obnově poškozené tkáně. I proto se běžně používá k léčbě popálenin.

iZdroj fotografie: Unsplash

4. Naneste vazelínu a přes noc noste rukavice

Vazelína je absolutní záchranou, pokud jde o ošetření a hydrataci pokožky. Co můžete udělat, je nanést si v noci na poškozené ruce značné množství vazelíny a nosit bavlněné rukavice. Tímto způsobem zajistíte, že vazelína zůstane na vašich rukou a nebude absorbována vaší přikrývkou.

5. Vytvořte si avokádovou masku na ruce

Smícháním poloviny zralého avokáda s 1 čajovou lžičkou kokosového oleje, 1 čajovou lžičkou jojobového oleje a půl čajové lžičky citronové šťávy můžete své suché ruce zachránit. Masku naneste na ruce po dobu 10-15 minut a zakryjte je potravinářskou fólií pro větší absorpci.

iZdroj fotografie: Unsplash

6. Vyberte si produkty, které obsahují vitamin B3

Dermatologové tvrdí, že B3 pomáhá posilovat bariéru pokožky a udržovat ji déle hydratovanou. Pokud jsou vaše ruce extra suché, možná budete muset vyzkoušet krémy pro lokální aplikaci. Výsledky můžete očekávat během několika týdnů.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Kvůli vysokému tlaku a cholesterolu musela změnit životní styl. Ve svých 76 letech má lepší postavu než kdejaká třicítka
Události247
Události247
Stát přidá důchodcům za každé vychované dítě 500 korun, pouze ale jednomu z rodičů. Odborníci očekávají soudní tahanice
VědaŽivě
VědaŽivě
Co říkají Mormoni o stvoření světa a na čem jsou jejich teorie o vzniku založeny
adbz
adbz
Jak v obchodě vybrat ten nejlepší meloun? Řiďte se jednoduchým pravidlem a už nikdy neodnesete zkažený či nedozrálý kus