Když je tělo plné toxinů, dává to najevo. Že je nutná detoxikace, se může projevit i barvou jazyka

Svět je plný toxinů. Pokud tělo nestíhá tyto škodlivé látky odbourávat, obvykle se to projeví některými z těchto sedmi symptomů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dnešní svět je bohužel plný nejrůznějších nebezpečných chemikálií a toxinů, pesticidů, umělých potravin a mnoha jiných druhů znečištění, které vystavují lidské tělo škodlivým vlivům, jež vážně ovlivňují zdravotní stav. Některé druhy znečištění jsou nebezpečnější než jiné. Doktor Daniel Murrell, M.D. upřesňuje, že například těžké kovy, které mohou být přítomny ve vodě, ovzduší či potravinách mohou způsobit závažné potíže. Čas od času je potřeba toxiny z těla vyplavit. Následující příznaky naznačují, že vaše tělo nutně potřebuje detoxikaci.

1. Bolesti hlavy

Chronické bolesti hlavy jsou často příznakem nahromadění toxických látek v těle. Hlavní příčinou tenzních bolestí hlavy i migrén je zadržování toxinů nebo tkáňových dráždidel v centrálním nervovém systému.

2. Žlutý nebo bílý jazyk

Barva jazyka často vypovídá o stavu organismu a může odhalit vysokou hladinu toxických látek. Pokud má jazyk bílý nebo žlutý povlak, jedná se o varovný signál, že se v trávícím traktu nahromadilo velké množství škodlivin a je potřeba je z těla odstranit. 

3. Nadměrné pocení

Přirozeným mechanismem těla k odplavování toxinů je pocení. Pokud se tedy nadměrně potíte (aniž by k tomu byl zřejmý důvod, jako například horečka nebo vysoká okolní teplota) může se jednat o snahu těla zbavit se nahromaděných toxických látek.

iZdroj fotografie: iStock

4. Nespavost

Nespavost je často způsobena nahromaděnými toxiny. Pokud máte problémy se spánkem, je třeba vyčistit játra, protože nespavost často souvisí právě s játry. Můžete zkusit konzumovat šťávy z brukvovité zeleniny, jako je brokolice a květák.

5. Kožní problémy

Kůže se také snaží odstranit škodlivé látky z těla, což vede k četným kožním potížím. Pokud hlavní vylučovací orgány nepracují efektivně, pak nastoupí na pomoc kůže. Ta se následně snaží pomoci toxiny odstranit tím, že je nechá vyjít ven v podobě kožních vyrážek nebo kožních onemocnění.

6. Břišní tuk

Požité a vdechnuté škodliviny zvyšují množství břišního tuku. Je to způsobeno tím, že pokud tělo nemůže toxiny okamžitě odstranit, musí je někde uložit. V podstatě tělo toxiny odkládá, aby nemohly škodit. Spolehlivým odkladištěm je pak viscerální tuk v oblasti břicha. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

7. Letargie

Mnoho potravin zvyšuje hladinu cukru v krvi a následně, když se tato hladina sníží, dochází k pocitům únavy a letargie. Toxické nahromadění v těle snižuje výkonnost a schopnost těla správně fungovat.

Co dělat

Pokud pociťujete výše uvedené příznaky, znamená to, že se vaše tělo potřebuje zbavit toxinů. To by měly bez problémů zvládnout vaše orgány samy o sobě, protože jsou na to uzpůsobené. Můžete jim však pomoci zvýšením přísunu vody, fyzickým pohybem či například návštěvou sauny. Důležité je si uvědomit, že vaše tělo je opravdu dobře vybaveno k odstraňování toxinů a nepotřebuje k tomu speciální diety ani drahé doplňky stravy. Přesto můžete přirozený detoxikační systém svého těla posílit:

  • omezte přísun alkoholu a jiných škodlivých látek
  • jezte zdravě, zvyšte příjem čerstvého ovoce a zeleniny
  • dostatečně spěte
  • pijte více vody
  • vyhýbejte se zpracovaným potravinám a potravinám s přidaným cukrem
  • omezte příjem soli
  • jezte více potravin přirozeně obsahující antioxidanty a probiotika
  • pravidelně cvičte

Jakým způsobem čistíte své tělo od škodlivin?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články