Co všechno se děje s vaším tělem, pokud budete jíst avokádo denně po dobu 30 dnů‎? Dopady vás šokují

Nezáleží na tom, jestli avokádo jíte jako součást salátu, dipu nebo přímo samotný plod. Je přesně tak chutné, jak velmi je prospěšné pro vaše tělo.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Avokádo je plod hruškovce přelahodného, který se řadí mezi ovoce. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy a uvnitř je měkký a světle žlutý. Zralý plod avokáda poznáte tak, že je na dotek pružně měkký. Máslová konzistence je snadno stravitelná a dokáže uklidnit střeva při potravinové přecitlivělosti. Vyvarovat byste se měli ale podávání avokáda vašim domácím mazlíčkům. Látka zvaná persin je pro ně totiž velmi nebezpečná.

Vaše ledviny a imunitní systém mohou pracovat lépe

Avokádo je velmi bohaté na draslík, takže pokud máte nějaký problém s ledvinami, můžete toto ovoce zařadit s klidem do svého jídelníčku. Mnohé studie prokázaly, že jíst pravidelně avokádo je zdravý způsob, jak funkci ledvin zlepšit. Pokud jste nachlazeni častěji, než byste chtěli, možná vás na sebe upozorňuje váš imunitní systém a některé z avokádových složek ho mohou posílit a potlačit viry i jiné infekce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Svěží dech a lepší zrak

Pokud hledáte přírodní osvěžení úst, je na čase přemýšlet o avokádu. Toto ovoce se může pochlubit vysokým antibakteriálním účinkem a jeden kousek denně může odstranit bakterie z vašich úst. Konzumací čerstvého avokáda denně si také můžete zlepšit funkci očí. Pomůže totiž zvýšit hladinu karotenoidů ve vašem těle a funguje zároveň jako antioxidant a protizánětlivý prostředek. Karotenoidové vlastnosti mohou pomoci také při ochraně před ultrafialovým zářením.

Dobrá volba pro váš krevní tlak i játra

Jestliže trpíte vysokým krevním tlakem, může být avokádo vaším největším spojencem. Pro svůj vysoký obsah draslíku a luteinu je známý svými blahodárnými účinky při zlepšování cévních onemocnění a zvýšení lipidů v těle. Konzumace avokáda může také pomoci snížit poškození jater. Játra regulují většinu chemických hladin v naší krvi, a proto je nesmírně důležité udržovat je zdravé.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Krásná postava a zářící pleť

Ačkoliv víte, že zdravá a vyvážená strava může předcházet některým druhům rakoviny, avokádo můžete vnímat jako krále všech takových potravin. Má cytotoxické vlastnosti, což znamená, že avokádo může zabíjet rakovinotvorné buňky a zabránit šíření růstu choroby.

Zmírnění artritidy i cholesterolu

Lidé, kteří trpí artritidou, se často musí potýkat s bolestmi kloubů, ale konzumace avokáda jim může pomoci. Má totiž antioxidační a analgetické vlastnosti. Dnes už je známým faktem, že pokud si budete dopřávat avokádo každý den, můžete udržet váš cholesterol na uzdě, jak aspoň tvrdí odborníci z Harvardské univerzity. Pravdou je, že obsahuje velké množství vlákniny, mono nenasycených tuků a rostlinných sterolů, což jsou složky napomáhající snížení hladiny škodlivého cholesterolu.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články