Jak se zbavit bradavic bez pomoci lékaře: Léčbu urychlí jablečný ocet a česneková mast

Bradavic je mnoho typů, mohou se objevit u každého a na různých místech. Místo návštěvy lékaře je možné vyzkoušet přírodní způsoby léčby.

i Zdroj fotografie: Flickr
                   

Bradavice jsou kožní výrůstky, které způsobuje lidský papilomavirus (HPV). Lékař Gerhard Whitworth, R.N. přípomíná, že existuje více než 100 typů tohoto viru. Národní knihovna medicíny USA uvádí, že virus způsobuje bradavice zejména na rukou, obličeji a genitáliích. Bradavice v různých podobách potrápí všechny věkové kategorie – od dětí až po seniory a ne každý je nakloněn dermatologické léčbě. Řešením je domácí léčba, které může pomoci už za 1 noc.

Možnosti domácí léčby bradavic

Mezi nejprimitivnější možnost domácí léčby patří čas. Většina bradavic totiž odezní sama, je ovšem možné zkusit domácí léčbu a proces urychlit. Na přírodní léčbu bradavic neexistuje mnoho výzkumů, ale lidem již řada z nich pomohla. Doporučuje se například použití vysoce kvalitních esenciálních olejů, jejichž zástupcem je Tee tree olej a další. Možné je vyzkoušet i jablečný ocet. V něm namočená vata se následně aplikuje na bradavici, pozor ovšem na jeho kyselost a použití na citlivých místech.

Z bylinek je doporučována Echinecea, fíkovník smokvoň, ale i česnekové masti. Americká akademie dermatologie doporučuje k léčbě bradavic i lepící pásku, ačkoliv není přesně známo, jak páska funguje. Dalším pomocníkem může být i bezbarvý lak na nehty, který vytváří bariéru mezi bradavicí a prostředím. Možné je také využít odstraňovače bradavic s kyselinou salicylovou. K dosažení nejlepších výsledku je nutné aplikovat kyselinu salicylovou denně po koupeli.

Jak lze bradavicím předcházet

Domácí léčba bradavic může trvat jednu noc, ale také několik měsíců. Podpořit léčbu a také prevenci vzniku bradavic lze za pomoci posílení imunitního systému. Jelikož jsou bradavice virus, tak oslabený imunitní systém může vést k jejich častějšímu vzniku. Mezi nejběžnější rady, jak posílit svůj imunitní systém patří zdravá strava (ovoce, zelenina, celozrnné výrobky), pravidelný pohyb zajišťující zdravé srdce a dostatek odpočinku, který je důležitý nejen k podpoře imunitní funkce.

Kromě podpory imunitního systému jsou i některá další doporučení, jak se bradavicím vyhnout. Ve veřejných prostorách především koupelen, bazénů a podobně nechodit na boso a často si mýt ruce. Je také dobré se zdržet sdílení osobních věcí jakými jsou například ručníky, holící strojky a další. Rizikovým faktorem pro vznik bradavic je také kousání nehtů. Pokud bradavici již máte, tak ji zakryjte a vyvarujte se škrábání, aby se zabránilo šíření HPV viru na ostatní.

Jak se podařilo zbavit bradavice Vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články