Čaj, který nestojí ani korunu: Napraví nespavost, pomůže i na bolavé kosti

Ne nadarmo se říká, že ty nejlepší věci jsou zadarmo. K lásce, štěstí a přátelství teď můžete pomocí tohoto čaje přidat i trochu zdraví.

sklenice čaje i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Existuje mnoho kvalitních a zdravých čajů, které vám mohou pomoci s rozličnými obtížemi. Mnoho z nich je notoricky známých, jako například heřmánek, šalvěj či měsíček. Jiné čaje se u nás tak široké popularitě netěší, přestože mají rozhodně co nabídnout. Jedním z těchto skvělých čajů je borovicový čaj, který má až překvapivě mnoho zdravotních přínosů.

Proč byste měli vyzkoušet borovicový čaj

Čaj z borovicového jehličí není žádným výstřelkem moderní doby. Kvůli jeho mnoha zdraví prospěšným účinkům jej používají rozličné kultury po celém světě již tisíce let. Zde je několik důvodů, proč byste jej měli vyzkoušet i vy:

  • Je zdarma: Za mnohé doplňky stravy, funkční čaje či vitamíny můžete v lékárně nechat jmění. Borovicové jehličí však najdete v každém lese. A zdarma.
  • Má unikátní chuť a vůni: Čaj z borového jehličí má příjemnou chuť a vůni. 
  • Obsahuje více vitamínu C než citrusy: Je bohatý na vitamín C. Obsahuje 5krát více vitamínu C než citrony. Může tak pomoci při řadě onemocnění, jako jsou srdeční choroby, křečové žíly, kožní problémy či obyčejná únava.
  • Posílí vám imunitu: Jak je známo, vitamin C posiluje imunitní systém, takže vám borovicový čaj může pomoci v boji proti nemocem a infekcím.
  • Má vysoký obsah vitaminu A: Čaj z borovicového jehličí obsahuje také velké množství vitaminu A, který prospívá zraku, zlepšuje regeneraci vlasů a pokožky a zlepšuje tvorbu červených krvinek.
  • Je nabitý antioxidanty: Borové jehličí obsahuje antioxidanty, které bojují proti předčasnému stárnutí a vzniku mnoha onemocnění.
  • Pomůže vám při nachlazení: Tento čaj usnadňuje vykašlávání, pomáhá při překrvení hrudníku, snižuje horečku a je vhodný při bolestech v krku.
  • Může pomoci při mnoha onemocněních: Borovicový čaj zmírňuje deprese, alergické reakce a snižuje krevní tlak.
  • Zbaví vás bolesti: Je vhodný při bolestech svalů a kloubů, (můžete použít i borovicový olej k masáži či obkladům) a při zánětech všeho druhu.
  • Zlepší vám spánek: Borovicový čaj je skvělý při nespavosti a problémech s usínáním.
Vyzkoušejte čaj z borovicového jehličí, čaj ve skleničce a větvička borovice se šiškou iZdroj fotografie: Freepik
Borovicový čaj vyléčí mnoho neduhů.

Jak připravit borovicový čaj

Na přípravu čaje z borovice budete potřebovat jehličí, ideálně mladé výhonky, protože ty obsahují největší množství účinných látek. Zalijte menší hrstku jehličí z borovice 300 ml vroucí vody. Přikryjte a nechte patnáct minut louhovat. Preventivně čaj užívejte jednou denně, v případě potíží 2x, ráno a večer.

Jak připravit borovicový olej

Pokud byste si chtěli připravit olej na masáže bolavých svalů či kloubů, který můžete přidat i do koupele či použít do aroma lampy, stačí zalít jehličí olejem. Použijte kvalitní olej, lahvičku zavřete a nechte jehličí v oleji cca 3 týdny macerovat. Každý den olej protřepejte a až bude hotový, přeceďte jej a uchovávejte v temnu a chladu.

Jaké jsou vaše zkušenosti s borovicovým čajem?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články