Co dělat a nedělat pro udržení zdravých, krásných a pevných prsou

Spousta žen dbá na to, aby měla pevná, krásně tvarovaná, hladká a především zdravá prsa. Dodržujte několik postupů můžete toho dosáhnout.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Prakticky každá část našeho těla si vyžaduje speciální péči, aby se nepoškodila nebo neztratila své původní vlastnosti. Jedním z nich jsou také vaše prsa, která potřebují, abyste jim určitý způsob zacházení dopřála a jinému se zase vyhýbala. Pokud se budete řídit následujícími radami, mohla byste svá ňadra udržet pěkná po delší dobu.

Čemu se raději vyhýbat?

I když na vás může působit relaxačně, pro vaše tělo není vůbec vhodná horká koupel, ta vám po nějakých 15 minutách začne příliš nahřívat všechny partie a vaše prsa by poté mohla být povislá. Vaše kůže je také velmi citlivá na přímé působení UV záření, časté opalování bez podprsenky tedy také není nijak příznivé, mohlo by vést až ke vzniku nádorů nebo bulek.

iZdroj fotografie: Pixabay
Přípravky na zvětšení prsou mohou mít více negativních dopadů než pozitivních.

Co se týče zdraví a zásahu do vnitřní struktury ňader, vyhněte se produktům podporujícím růst prsou. Takové přípravky jsou často založeny na hormonální bázi a mohly by přivodit onemocnění mléčné žlázy. Někdy můžete zasáhnout i do oběhové soustavy, a to především neustálým nošením podprsenky nebo koupí menší velikosti, která přiškrtí cévy v prsou a okolí.

Co můžete pro svá ňadra udělat?

Jelikož vaše prsa může ovlivnit i tok hormonů, je vhodné se vyvarovat stresovým situacím, které by mohly vést k hormonální nerovnováze. Udělejte si tedy občas klidnou chvilku sama na sebe a jednou za čas je vhodné si prohmatat a zkontrolovat ňadra kvůli bulkám. Pokud si nevěříte, že byste sama něco takového zvládnula, navštivte lékaře, který nemoci odhalí.

iZdroj fotografie: Unsplash
Důležité je vyhýbat se stresu. Udělejte si chvíli čas na sebe.

Na rozproudění krve po prsou pomáhá pravidelná masáž, ideální je pro tento účel použít sprchu a provádět celý rituál pomocí proudu vody. Tímto dosáhnete řádného prokrvení vašich ňader, což je udrží zdravá, mladá a pevná. Pokud zvolíte metodu za použití sprchové hadice, začněte i teplejší vody a postupně se dostaňte až ke studené, to ještě více zefektivní celou proceduru.

Zdroj: Cleveland Clinic

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Jaké zkoušky a potěšení vás v létě čekají? Zjistěte to v runách – velký horoskop je tu
Události247
Události247
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě
VědaŽivě
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?
adbz
adbz
Inovativní dům je jako skládačka z lega. Vyšel na 60 tisíc a postavili ho za pouhých 14 hodin – podívejte se na proces