Nevzhledné kruhy pod očima budou navždy pryč. Vyzkoušejte rady vizážistů slavných celebrit

Tmavé kruhy nechce mít na obličeji snad nikdo a není se čemu divit. Lidé kvůli nim vypadají starší a celkově unavenější. Zde máte pár příčin, které za vznikem kruhů stojí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tmavé kruhy pod očními víčky jsou běžné jak u mužů, tak také u žen. Jsou často doprovázeny i pytli a často díky nim vypadáte starší, než doopravdy jste. Jejich další nevýhodou je rozhodně i to, že se jich lze velmi špatně zbavit. Je proto dobré znát i příčiny jejich vzniku a alespoň tak jejich vývin pod očima zastavit či zpomalit, uvedla Cynthia Cobb, DNP, APRN, WHNP-BC, FAANP.

Únava je samozřejmě důvod číslo jedna

Jakmile k vám přijde někdo s tmavými kruhy pod očima, první věc, která vás napadne je, že se asi špatně vyspal. Nedostatek spánku totiž způsobuje, že kůže začne být matná a bledá. To poté umožní vystoupnutí na povrch tmavých tkání a krevních cév, které se nacházejí pod kůží. Nedostatek spánku také může způsobit nahromadění tekutiny pod očima, což způsobí, že budou vypadat nafouklé.

iZdroj fotografie: Unsplash

Stárnutí čeká každého z nás

A bohužel si s sebou mimo jiné dost často nese i vznik tmavých váčků pod očima. Jakmile totiž člověk stárne, pokožka se začíná stávat čím dál tím víc tenkou. Ztrácí se také tuk a kolagen potřebný k udržení pružnosti pokožky. Jakmile k tomu všemu dojde, krevní cévy pod očima se opět tanou viditelnějšími a oblast pod očima ztmavne.

Namáhání očí si přináší své následky

Rádi trávíte volný čas u počítače, televize či chytrého telefonu? Právě tyto aktivity namáhají vaše oči víc než dost a to způsobuje zvětšení krevních cév v jejich okolí. V důsledku toho opět dochází k tomu, že kůže obklopující oči začne tmavnout a vytvářet temné kruhy.

iZdroj fotografie: Unsplash

Ani alergii nelze vždy vyloučit

Věděli jste, že alergické reakce a suchost očí mohou vyvolat tmavé kruhy? Jakmile dojde k alergické reakci, vaše tělo začne uvolňovat histaminy jako reakci na škodlivé bakterie. Ty způsobují svědění, zarudnutí, oteklé oči, ale také se vaše cévy rozšíří a stanou se viditelnějšími pod kůží.

Měli byste dodržovat dobrý pitný režim

Jelikož dehydratace je další z velmi častých příčin, které stojí za vznikem nepěkných kruhů pod očima. Jakmile vaše tělo nepřijme správné množství vody, kůže pod očima začne vypadat matně a vaše oči se začnou zdát být zapadlé. Důvodem je jejich těsná blízkost k podložní kosti.

iZdroj fotografie: Unsplash

Sluníčko je super, ale všeho s mírou

Jakmile se začnete nadměrně vystavovat slunci, může to způsobit, že vaše tělo vyprodukuje nadměrné množství melaninu. To je pigment, který dodává pokožce barvu. Příliš mnoho slunce pro oči může způsobit nadměrnou pigmentaci kožního okolí.

Genetika je něco, čemu se nevyhne nikdo

Všichni lidé mají své geny a právě rodinná historie hraje roli mimo jiné i ve vývoji tmavých kruhů pod očima. Může to být například dědičná vlastnost, která se projeví již v dětství a s přibývajícím věkem se jen zhoršuje a nebo naopak vymizí. Predispozice k jiným zdravotním problémům, jako je například onemocnění štítné žlázy, může mít za následek také tvorbu kruhů pod očima.

Máte také problémy s kruhy pod očima?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články