Otestujte své zdraví jednoduchým trikem |JakZdravě.cz

Otestujte své zdraví během 1 minuty bez lékařské návštěvy. Jednoduchý trik s čajovou lžičkou řekne víc než deset doktorů

Otestujte své zdraví a zjistěte, zda vašemu tělu něco nechybí. Díky tomuto jednoduchému testu budete mít výsledek během minuty, a to i bez návštěvy lékaře.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý z nás nejspíše ví, nebo by rozhodně vědět měl, že zdraví je nesmírně důležitou věcí a že je potřeba o něj neustále pečovat. Proto bychom vždy jednou za čas měli zajít k lékaři a své tělo kompletně otestovat. Zjistíme tak, co mu chybí, nebo zda jej něco netrápí. Jelikož je však dnešní doba velmi uspěchaná a málokdo má na takové věci skutečně čas, existuje metoda, díky které své zdraví dokonale prověříte. Celý postup navíc nezabere více, než pár minut a můžete jej vykonat v pohodlí domova.
Proč je kontrola zdraví nesmírně důležitá

To, že zdraví je nesmírně důležité pro náš život, a že máme jen jedno, je věc, kterou se již učitelé na základní škole snaží vštěpovat svým žákům. Je to však naprostá pravda, a tak je důležité umět se k tomu také postavit. Prvním krokem je tak vždy zdravý životní styl a správné směřování našeho života dobrým směrem. Další nezbytností je poté jak fyzická, tak především psychická pohoda, která ovlivňuje více, než se může zdát.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Není radno také podceňovat kontrolu zdraví a takzvané prevenční prohlídky. Ty by se tak měli vždy po nějaké uplynuté době opakovat a díky tomu zjistíme, v jakém stavu naše tělo, a především naše zdraví skutečně je. Sezení u lékaře a čekání na testy je však něco, co se mnohým může zdát zbytečně zdlouhavé a také dokonce otravné. Existuje tedy snadná a pohodlná náhrada. Jednoduchý test, který snadno provedete i doma a výsledek o vašem stavu budete vědět do minuty.

Postačí vám vlastní sliny

Jak již bylo zmíněno, je celý postup nesmírně jednoduchý a zvládne jej provést skutečně kdokoliv. Potřebovat tak v první řadě budete obyčejnou, ale především čistou čajovou lžičku, kterou si pořádně oškrábete povrch jazyku. Poté ji také navlhčíte řádnou dávkou vašich slin a opatrně vložíte do čistého plastového pytlíku, který ještě nebyl použitý. Ideální také bude, když bude daný pytlík průhledný.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten poté položíte pod jasné světlo (nejlépe sluneční nebo světlo ze stolní lampy), a po minutě lžičku vyjměte. Pokud je čistá, bez zjevného zápachu nebo fleků na povrchu, můžete být naprosto v klidu. Vaše tělo je zdravé a nic zásadního jej netrápí. Také zjevně nebojuje s žádnou vnitřní infekcí, takže obavy mohou jít stranou. Pokud však lžička zapáchá, nebo se na ní objevily nečistoty, něco je v nepořádku.

Zápach či fleky jako indikátor problému

Prvním varovným signálem, který naznačuje, že něco není v pořádku, jsou fleky, které se mohou objevit na povrchu lžičky. Ty tak podle konkrétní barvy nebo odstínu, mohou prozradit, co vaše tělo trápí a co je s ním v nepořádku. Jedná se však o něco, co co může být u každého člověka trošku jinak. Test vás tak má především nasměrovat, správnou diagnózu určí až lékař.

  • Bílá, nebo žlutá barva s hustým povlakem – jednat se může o dysfunkci štítné žlázy
  • Fialová nebo namodralá – nesprávný krevní oběh, vysoká hladina cholesterolu, bronchitida
  • Čistě bílá – jednat se může o infekci dýchacích cest
  • Oranžová – onemocnění či akutní selhání ledvin

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kromě barvy povlaků či fleků na lžičce je dalším důležitým ukazatelem také případný zápach, který vyndávání lžičky z pytlíku může doprovázet. Také musíte vnímat pozorně a podle toho, co vám tento puch připomíná, správně přiřadit jeho příčinu. I v tomto případě je však nejlepší spoléhat na odbornou lékařskou prohlídku a její výsledek.

  • Silný zápach připomínající hnilobu – potíže s plícemi nebo žaludkem
  • Nasládlý puch – jednat se může o cukrovku
  • Amoniakový zápach – potíže s ledvinami

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů