Domácí medicína, která uleví od bolesti zubů i bez doktora a umělých léků. Bez námahy a rychle - JakZdravě.cz

Domácí medicína, která uleví od bolesti zubů i bez doktora a umělých léků. Bez námahy a rychle

Pokud jste již měli problém se zuby, dovedete si představit, jaký vliv to má na vaši náladu. Víte ale, že si od této bolesti dokážete pomoci sami doma?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bolest vycházející z vašich zubů může být velmi intenzivní. Pokud se ale v této nepříjemné situaci ocitnete, zkuste namísto plánování návštěvy zubaře raději najít ve své kuchyni tyto domácí prostředky, kterými si dokážete ulevit sami. Níže si přečtěte, jak takové domácí léky aplikovat a jak vám pomůžou. Buďte ovšem opatrní, a pokud bolest ani tak neustoupí, raději vyhledejte odbornou pomoc. 
Přípravky, kterými si sami dokážete ulevit od bolesti zubů

Hřebíčkový olej je velmi účinný esenciální olej, který díky svým blahodárným schopnostem dokáže utlumit bolest. Nakapejte asi dvě kapičky oleje na vatový polštářek a umístěte jej na bolavý zub. Poté jen vyčkejte, dokud bolest neodezní, případně můžete proces opakovat. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Skvělým pomocníkem může být slaná voda. Rozpusťte lžičku soli ve sklenici s vroucí vodou. Po mírném vychladnutí (voda by měla být horká) si směs nalijte do úst a nechte ji třicet sekund působit. Rozhodně slanou vodu nepijte, je sice zdravá, ale nemuselo by se vám udělat dobře. 

Olej z čajovníku je další vysoce účinný esenciální olej. Čajovník je antioxidant, který pomáhá od všemožných chorob a nemocích. Při bolesti zubu vám pomůžou dvě kapky tohoto oleje, které naneste na vatový tampón a přiložte na bolavý zub. Vyčkejte, dokud bolest nepřejde, a v případě potřeby můžete proces zopakovat.  

Můžete také použít peroxid vodíku. Při používání této kapaliny byste však měli být velmi opatrní. Pokud chcete ulevit zubům od bolesti, propláchněte si vaše ústa tekutinou obsahující 3% peroxidu vodíku. Následně směs vyplivněte a několikrát si ústa propláchněte ještě obyčejnou vodou.  


iZdroj fotografie: Depositphotos

Alkohol je proti bolestem rovněž velmi účinný, a pokud jde o tu v ústech, jistě si rádi pomůžete touto formou. Variantou A je nanesení pár kapek whiskey nebo brandy na vatový tampón a přiložení na bolavé místo. Variantou B je propláchnutí úst alkoholem a následné vyplivnutí. 

Poslední možností je černý čaj. Pro tento způsob je důležité nakoupit kvalitní černý čaj, protože ten má sám o sobě skvělý přínos pro naše zdraví. Pokud jej chceme aplikovat na bolavý zub, je nezbytné čaj připravit běžným způsobem. Čajové sáčky ale nevyhazujte. Poté dopití vezměte již navlhlé sáčky a umístěte je na bolavý zub. 

Zdroj: The Secretary Umiverse

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů