Domácí lék na detoxikaci jater očistí důležitý orgán od všech toxinů a škůdců. Snadné kroky poslouží lépe než chemie z lékárny

Zdraví celého těla je velmi důležité, pojí se s ním však celá řada dílčích činností, jako je například péče o játra a jejich přirozenou funkci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Játra jsou v lidském těle nepostradatelný a velmi důležitý orgán, bez kterého by celý organismus nemohl řádně pracovat. Jsou neustále v pohybu a každý den poctivě plní svou funkci. Neustálým namáháním však snadno může docházet k tomu, že tento orgán onemocní nebo se vyčerpá. Existuje ale několik základních kroků, které toto riziko zamezují a které naopak podporují zdraví a sílu jater. O co se jedná popsala také výzkumnice a lékařka Debra Rose Wilson, Ph.D., MSN, RN, IBCLC, AHN-BC, CHT, která je na tuto problematiku skutečným odborníkem.

Játra v lidském těle

Játra jsou v lidském těle poměrně velmi důležitým orgánem, který zastává celou řadu funkcí, Tou nejzákladnější je celková detoxikace organismu a navázání všech škodlivých látek, které člověk mohl pozřít. Svou neustálou činností se však značně opotřebovávají a tím pádem také unavují. Vždy je proto dobré, dopřát i této části těla jistý klid a odpočinek, například v podobě detoxikační diety či upraveného Jídelníčku. Možností je však vícero a každá z nich vašim játrům může pomoci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Základem je strava

Stejně jako u velké většiny jiných orgánů a částí těla, také u jater platí, že jejich celkový stav a zdraví značně ovlivňuje právě váš jídelníček. Ideální je tak volit pestrou, zdravou a vyváženou stravu, která vašemu tělu dodá veškeré potřebné látky a živiny, bez kterých se neobejde. Na druhé straně je také důležité vyřazení, nebo alespoň omezení těch druhů potravin, které vám mohou způsobovat zdravotní komplikace. Jedná se například o enormní množství cukrů, různých slaných pochutin či polotovarů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Omezte konzumaci alkoholu

U stravy ještě chviličku zůstaneme, zaměříme se však na její tekutou podobu. Není sice užívání alkoholu jako užívání alkoholu, ale játra skutečně pocítí každý jeden doušek nebo každou kapku této tekutiny. Pokud tedy chcete udržovat vaše játra ve zdraví a dobrém stavu, omezte konzumaci alkoholu na minimum a vyvarujete se častému a výraznému pití.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pozor také na léky

Přestože jsou léky a doplňky stravy určeny zejména k tomu, aby pomáhaly, v některých chvílích příliš vhodnými nejsou. Každý lék či stravovací doplněk totiž projde játry, kde se také rozloží a ty jsou nucené jej zpracovat. Pokud je tedy nechcete příliš namáhat, volte vždy léky či léčivé doplňky s co nejjednodušším složením a obsahem látek. V případě jaterních problémů je dokonce nutná konzultace s lékařem či specializovaným lékárníkem.

iZdroj fotografie: Freepik

Hydratace na prvním místě

Ne nadarmo se říká, že voda je pro lidské tělo velmi důležitá a není dobré zanedbávat jeho hydrataci. Při jejím nedostatku totiž dochází k celé řadě potíží, které pro své tělo pravděpodobně nechcete. Jedná se například o značné vysušení pokožky, oslabení vlasů, ale i ztráta zdraví určitých orgánů, například jater. Každý den proto dbejte na to, aby byl váš příjem tekutin vyšší než dva 2 litry.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Preventivní vyšetření proti hepatitidě

Hepatitida patří mezi onemocnění, jejímž výsledkem je akutní nebo také dlouhodobý zánět jater. Velmi důležitá je proto pravidelná prevence a také preventivní vyšetření, které by přítomnost takového onemocnění včas odhalilo. Pomoci si však můžete také dodržováním správné hygieny, sterilizaci všech jehel při jakémkoliv použití (lékařské či kosmetické zákroky), dodržujte zásady bezpečného pohlavního styku a také očkování proti hepatitidě.

Jaké jsou vaše další tipy pro péči o zdraví jater?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Šimon Dvořák

Zobrazit další články