Jak se svépomocí zbavit akné a černých teček z pohodlí domova přírodní cestou. Rychlé a snadné metody

To, že mnoho lidí trpí černými tečkami, není žádná novinka. Zkuste si doma těchto pět způsobů, které vám pomohou se jich zbavit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Černé tečky trápí téměř každého, obzvláště při situacích, jako je rande či pohovor. O svoji pokožku se můžete starat jakkoliv, ale mnohdy tomuto problému nepředejdete. Ovšem u tohoto typu akné existují jisté způsoby, kterými můžete černým tečkám předejít. Podívejme se na těchto 5 domácích triků.

Pasta z vody a jedlé sody

Všichni známe jedlou sodu jako pomůcku v kuchyni. Může však pomoci i naší pleti, jelikož neutralizuje pH nerovnováhu pokožky. Chcete-li tento způsob použít na černé tečky, smíchejte dvě lžíce jedlé sody a dvě lžíce vody dohromady a vytvořte pastu. Tu si naneste na obličej a jemně vmasírujte. Poté ji opláchněte teplou vodou a naneste hydratační přípravek. Jedlá soda může pokožku vysoušet, tudíž se doporučuje tento způsob provádět pouze třikrát do týdne.

Olej z čajovníku je zázrak

Čajovníkový olej se vyskytuje v řadě přípravků, jako jsou mýdla a krémy. Lze jej však použít i ve formě esenciálního oleje. Experti potvrzují, že tento olej můžete nanést přímo na postižené místo. Ať už jej použijete na nose či bradě, pomůže odstranit bakterie a nečistoty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kokosový olej a cukr

Ačkoliv se černé tečky objevují především na nose a bradě, je možné je najít po celém těle. V takovém případě můžete využít peeling, který vznikne smícháním cukru a kokosového oleje. Směs následně naneste na pokožku a zlehka vmasírujte. Takto lze kůži zbavit odumřelých kožních buněk. Kokosový olej má však pozitivní vliv i na vaše vlasy a další. 

Zelený čaj jinak než v hrnku

Ne, tento zelený čaj nepijete – dáváte si ho na tvář! Expertka říká, že zelený čaj může pomoci snížit produkci kožního mazu a funguje jako skvělý antioxidant. Smíchejte jednu čajovou lžičku suchých listů zeleného čaje s jednou čajovou lžičkou vody a tu postupně vmasírujte do postižených oblastí po dobu tří minut. Poté obličej opláchněte a naneste hydratační krém. Tuto léčbu lze použít až třikrát týdně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pleťová maska podle Dr. Boweho

Použití přírodní pleťové masky na černé tečky je snadný způsob, jak omezit jejich tvorbu. Metoda Dr. Boweho je kombinací pouze dvou věcí – vaječného bílku a ubrousku. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejprve rozšlehejte jeden vaječný bílek a naneste jej na čistou pokožku. Poté položte ubrousek na obličej (ale ne na oči nebo ústa) a naneste další vrstvu vaječného bílku. Tuto masku nechte asi 20 minut zaschnout a pak ji jednoduše odlepte. Jedná se o jednu z nejlepších masek určených pro pleť náchylnou na akné.

Zdroj: Femina

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články