Jak se zbavit pigmentových skvrn: Účinná rada dermatologa

Pigmentové skvrny jsou nepříjemný problém, který může velmi snadno narušit váš vzhled. S jejich léčbou vám naštěstí dokážou pomoci účinné domácí prostředky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ačkoliv pigmentové skvrny obvykle nepředstavují nijak závažný zdravotní problém, mnoho lidí je považuje za velkého nepřítele jejich vzhledu – pokud se jim například objeví na obličeji, může to výrazně snížit jejich sebevědomí. Tyto kožní známky se však mohou objevit kdekoliv na těle, přičemž nejčastěji postihují paže, nohy a ruce. Nepříjemné také je, že se mohou časem zvětšovat, a přestože na trhu najdete mnoho krémů a pleťových vod, které slibují, že vás těchto skvrn zbaví, většina z nich nefunguje. 

Pigmentové skvrny a lidské zdraví 

Pokud se potýkáte s pigmentovými skvrny i vy, měli byste namísto užívání krémů a jiných komerčních prostředků vyzkoušet raději domácí léčbu s přírodními prostředky – ty na rozdíl od drahých výrobků nemají žádné kontraindikace a ve finále vás vyjdou jen na pár korun. Kromě toho většina z nich obsahuje spoustu škodlivých chemických látek, které mohou kožní problém výrazně zhoršit. Proto je vhodné obrátit se raději na osvědčená přírodní léčiva, jako je zejména cibule a česnek, které disponují velmi silnými čistícími účinky. 

Cibule a česnek jsou silná přírodní léčiva, která mají velmi pozitivní vliv na lidskou pokožku, a to zejména co se týče odstranění odumřelých buněk a čistících účinků. Pokud si z nich tedy připravíte vhodnou směs, můžete si pomoci od těchto nepříjemných kožních známek a učinit svou pleť či jiná místa pokožky opět co nejkrásnější. Tyto potraviny jsou mimo jiné velmi účinné a nemají žádné kontraindikace, takže se nemusíte obávat případných problémů.

Přírodní recept na odstranění pigmentových skvrn 

S odstraněním nevzhledných pigmentových skvrn vám dokáže skvěle pomoci tento jedinečný recept ze 2 přírodních ingrediencí, které již pravděpodobně máte doma. Jakmile je získáte, stačí postupovat podle níže uvedených kroků a pozitivní výsledky pocítíte již během několika dní. Budete potřebovat: 

  • 1 cibuli
  • 2 čajové lžičky jablečného octa

Postup pro přípravu: 

  • Vezměte jednu čerstvou, středně velkou cibuli, oloupejte ji, rozkrojte na polovinu a poté na několik menších kousků – nemusí být pravidelné ani co nejmenší, protože je budete vkládat do mixéru.
  • Nakrájenou cibuli vložte do mixéru a rozmixujte.
  •  Nyní přidejte jablečný ocet a ingredience opět dobře rozmixujte, dokud nezískáte jednolitou směs. 
  • A máte hotovo, váš lék na pigmentové skvrny je připraven k použití!
iZdroj fotografie: iStock

Jak přírodní lék používat 

Aplikace tohoto přírodního léku je opravdu jednoduchá. Vezměte si vatové tampony a připravenou směs naneste na pigmentové skvrny – nechte ji působit alespoň 10 minut a poté si pleť omyjte vlažnou vodou. Tento postup opakujte každý den po dobu následujících 7 dní, abyste získali co nejlepší výsledky. Pravděpodobně budete překvapeni, jak tato účinná směs působí, a pokud chcete dosáhnout co nejlepších výsledků, doporučuje se v kúře pokračovat po celý měsíc.

A jak tato účinná směs funguje? Čerstvá cibule léčí několik zdravotních problémů pleti a zabraňuje jejímu poškození díky obsahu několika druhů antioxidantů. Jablečný ocet má navíc vysoký podíl hydroxylových kyselin, které dobře odstraňují odumřelé buňky a podporují zdraví vaší pokožky.

Jak se tento přírodní lék osvědčil vám?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články