Jak správně nanášet vlasový olej krok za krokem

Vlasové oleje jsou základem pro to, aby vaše vlasy byly lesklé, nevysušovaly se a nekrepatěly. Olejování vlasů je účinnou metodou, je ale potřeba postupovat správně.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Jinak si můžete způsobit mastnou pokožku hlavy, vlasy nebudou působit zdravě. Proto je dobré znát techniky, díky který se olejování snadno naučíte. 

Proč si vlastně olejovat vlasy? 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Používat olej je důležité

Vlasy potřebují stejnou péči jako naše pokožka. Potřebují tak oleje, aby zůstaly zdravé. Vlasové oleje obsahují živiny, díky kterým budou vlasy lesklé, vlhké, podpoří jejich růst a vyživují kořeny vlasů. Také vlasy chrání proti vlivům prostředí, jako je prach, UV záření nebo předchází suchým vlasům. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Jak na správnou aplikaci?

Představíme vám šest kroků, díky kterým se nanášení oleje na vlasy naučíte snadno a rychle. Nejdříve je nutné vybrat si správný olej pro váš typ vlasů. Můžete je použít samostatně nebo v kombinaci s éterickými oleji. Obvykle se používají tyto oleje: 

  • Kokosový
  • Mandlový
  • Jojobový
  • Olivový

Mastná pokožka hlavy vyžaduje lehké oleje, jako je hroznový nebo mandlový. Naopak suché pokožce se bude líbit kokosový nebo olivový. Vyberte si poté éterický olej podle libosti. Existuje různé druhy podle typu problému s vlasy. Máta peprná, levandule nebo jasmín jsou velmi oblíbené. Musí se ředit, protože jsou vysoce koncentrované. 

Vlasový olej je nutné zahřát a poctivě vmasírovat do pokožky hlavy

Zahřejte olej bez ohledu na to, jaký máte typ vlasů. Měl by být teplý, protože to umožňuje hlubší penetraci a utěsní tak lépe vlasové kořínky. Poté masírujte pokožku hlavy, zlepšíte si krevní oběh pokožky hlavy a zmírníte bolesti hlavy. Masírujte olej do pokožky asi 10-15 minut. Poté pokračujte až ke koncům vlasů. Vlasy následně zabalte do teplého ručníku. Podpoříte tím hlubší pronikání oleje do pokožky hlavy a vlasů. Suché a poškozené vlasy omládnou. Klidně nechte olej na vlasech přes noc. Následující den je umyjte šamponem. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Šimon Dvořák

Zobrazit další články