Objevují se vám na těle modřiny neznámého původu? Nepodceňujte důležitý signál, vaše tělo volá o pomoc

Pokud jste si všimli již několikrát po sobě, že se vám různě po těle objevují modřiny bez jasné příčiny, může se jednat o příznaky spojené s onemocněním.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ráno se vzbudíte jako každý jiný den. Nasnídat, vyčistit zuby, vypravit děti do škole a obléct, ale moment, co to máte na těle? Zřejmě další modřina. Je to i váš případ? Pokud se modřina bez příčiny objevila již po několikáté, nenechávejte ji bez povšimnutí. Může vám ukazovat na řadu zdravotních onemocnění, které není radno ignorovat. Zjistěte, jaké onemocnění se skrývá za tvorbou modřin. 

Posilování, či nadměrné cvičení

Zvedání těžkého závaží v posilovně je jedním z viníků vzniku modřin. To znamená, že vaše cévy jsou slabé a fyzická aktivita je poruší. Ovšem, i pokud máte cévy zdravé, ale cvičíte nadměrně, mohou se poškodit a objevit se modřiny. Tento důvod se objevuje i u dětí. Například tehdy, když každý den nosí přeplněné školní tašky, které jsou velmi těžké. V takovém případě nejde o nic závažného, ale dávejte si pozor. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Některé léky způsobují tvorbu modřin

Bohužel i některé léky mohou způsobovat tvorbu modřin. Dokonce mohou být tak velké a zbarvené, že se jich sami leknete. Nejčastěji je způsobují antidepresiva, analgetika, protizánětlivé nesteroidní léky a některé preparáty obsahující železo, nebo také ty, které užívají astmatici pro úlevu od astmatických příznaků. Pokud se vám modřiny objevují ve spojitosti s léky, konzultujte to se svým ošetřujícím lékařem.   

iZdroj fotografie: Pixabay

Onemocnění krve projevující se modřinami

Pokud trpíte onemocněním krve nebo cév, mohou se objevovat modřiny. Například varikozity, trombocytopenie nebo leukémie, to jsou nejčastější nemoci související s nadměrným výskytem modřin. Pokud jich máte na těle více, neotálejte a okamžitě navštivte lékaře. Ještě ke všemu, pokud se přidají bolesti nohou, krvácení dásní, krvácení z nosu nebo drobné vlásečnicové skvrny. 

iZdroj fotografie: Pexels

Nedostatek vitamínů a minerálů 

Vitamíny jsou více než důležité. Dbáme na to, aby jich naše děti měly dostatek, ale zapomínáme na sebe. No nemáme pravdu? Někdy jsou modřiny způsobené nedostatkem vitamínů, proto buďte obezřetní. Například takový vitamin B12 je důležitý pro tvorbu červených krvinek, vitamin K je zodpovědný za koagulaci a vitamin C podporuje vznik nové tkáně. Rovněž rovnováha železa v těle je důležitá. S nákupem nespěchejte, nejdříve se snažte upravit svůj jídelníček, nebo raději zajděte k praktickému lékaři.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hormonální nerovnováha ovlivňuje víc, než si myslíte

Tento stav se ve většině případů týká žen. Jejich hormonální nerovnováha nezpůsobuje pouze psychické potíže, padání vlasů a jiné, ale také tvorbu modřin. V takovém případě se objevují, pokud vaše tělo postrádá estrogen. Většinou je nedostatek způsobený menopauzou, hormonálními léky nebo v těhotenství. Nedostatek tohoto hormonu výrazně způsobuje oslabení cév.

Pozorujete tvorbu modřin i na svém těle?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články