Domácí balzám pro sametově hebká chodidla bez ztvrdlých mozolů. Ušetřete z pohodlí domova za drahé pedikúry

Na pokožku chodidel se často zapomíná, a přitom je velmi jednoduché se o ni postarat. Zjemnit pokožku dokážete jednoduše v pohodlí vašeho domova.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Naše chodidla jsou často opomíjená i přesto, že v našem životě hrají velkou roli. Vystavujeme je každodenní námaze ať už nošením různých typů bot od pohorek přes lodičky na vysokém podpatku až po tenisky. Chodidla se nám za to mnohdy odvděčí třeba právě zrohovatělou kůží. Jak potvrzuje lékařka Cynthia Cobb, povrch chodidel nemá mazové žlázy jako jiné části těla, pokožka tak může vysychat a je tedy náchylná k bolestivému popraskání. Tomu však můžete jednoduše v pohodlí domova předejít.

Péče o chodidla

Tak jako jsme zvyklí hydratovat například obličej nebo ruce, stejně bychom se měli zaměřovat i na pokožku nohou. Je důležité ji každý den zvláčňovat a jednou za čas odstranit zrohovatělou kůži například pemzou. Udělejte si ze zvláčňování kůže na nohou rituál a pokaždé, když si budete po koupeli mazat obličej a ruce, namažte si rovnou i pokožku chodidel. Ke zvláčnění můžete použít jak klasické krémy, které máte doma dostupné, nebo si vyrobit speciální na pokožku chodidel.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Základem je bambucké máslo, které je ne nadarmo považováno za zázrak. Důležité je ale zvolit bambucké máslo v čisté, nerafinované podobě. Díky tomu bude obsahovat všechny látky, které pokožka potřebuje. Bambucké máslo totiž kromě vitamínu A obsahuje také esenciální mastné kyseliny a látky, které jednoduše proniknou do kůže a dodají žádanou hydrataci. Bambucké máslo si můžete lehce rozmasírovat mezi prsty, aby se rozpustilo, a pak nanášet rovnou na kůži.

Domácí vyživující balzám na chodidla

Pokud chcete pokožku chodidel pořádně vyživit, vyzkoušejte tento domácí balzám. Je velmi jednoduchý na přípravu a má blahodárné účinky na namáhanou pokožku. K výrobě 100 gramů balzámu budete potřebovat:

  • Bambucké máslo: 50 g
  • Jojobový olej: 30 g (působí na pokožku protizánětlivě)
  • Aloe vera gel: 15 g (má léčivý účinek na popraskanou pokožku)
  • Včelí vosk: 6 g (chrání proti dalšímu poškození kůže)
  • Glycerin: 5 g (napomáhá snadnému roztírání balzámu)
  • Alantoin: 1 g (látka na bázi močoviny pro zjemnění pokožky)
iZdroj fotografie: Depositphotos

Do balzámu můžete také přidat pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje, ale pokud patříte mezi zastánce čisté kosmetiky bez parfemace, určitě to není nutností. Bambucké máslo pomalu rozehřejte ve vodní lázni společně s jojobovým olejem a vmíchejte včelí vosk. Po rozpuštění všech složek nechejte směs zchladnout a mezitím si smíchejte gel z aloe vera, glycerinu a alantoinu. Jakmile směs olejů zchladne, vmíchejte směs gelu a vyšlehejte pro vláčnou texturu.

Aromatická koupel s peelingem

I chodidla si zaslouží příjemnou koupel. Do té můžete přidat například sodu bikarbonu, která zklidňuje podráždění, nebo také vaše oblíbené bylinky. Pokud vás například kromě suché pokožky trápí čas od času i plísně nohou, můžete vyzkoušet například odvar z dubové kůry. Jednak vaše chodidla zvláční, jednak jim i pomůže od nepříjemné plísně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po příjemném odmočení kůže je čas na peeling. Na ten můžete použít například přímo peelingové krémy s abrazivními částečkami nebo pemzu. Dělejte pemzou pomalá kolečka na místech se zrohovatělou kůží. Nemusíte ale příliš tlačit, protože byste si mohli kůži zbytečně podráždit. Na to by pak tělo reagovalo vytvořením dalších vrstev kůže. Po koupeli a odstranění zrohovatělé kůže na chodidla naneste bambucké máslo nebo výživný balzám.

Jaký tip pro úspěšný boj se zrohovatělou kůží na chodidlech znáte?

Zdroj: Santé+

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články