Jak si pomoci od kašle přírodní cestou | JakZdravě.cz

Zvládněte kašel, nachlazení a chřipku bez chemických přípravků. Nejlepší lék proti virům a bakteriím má každý doma

Nastydnutí s podzimem úzce souvisí. Velké výkyvy teplot dávají naší imunitě zabrat. Pokud vás přepadl kašel, zkuste jej vyléčit přírodní cestou. 

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Věřte nebo ne, ale takové kašlání je pro tělo výhodou. Tímto způsobem se tělo a plíce čistí od bakterií, nečistot a všech virů. I když se jedná o něco prospěšného, není nám kašel příjemný, protože nás klidně celou noc nenechá spát. Pokud již bojujete s kašlem nebo chcete být připravení na neúprosné záchvaty, Justin Laube, MD poradí, jak jej porazit bez zbytečné chemie.
Med, jeden z nejlepších léků na kašel

Jestliže máte rádi chuť medu a netrpíte alergií, máte jistě štěstí. Horký nápoj s tímto zlatavým lékem dokáže uklidnit a léčit kašel. Doporučujeme heřmánkový čaj nechat vychladit na 40 °C, vymačkat do něj citron a přidat lžičku medu. Nápoj je nejlepší vypít před spaním, kašel bude klidnější a vy se lépe vyspíte. Jak se říká, spánek je nejlepší lékař.   


iZdroj fotografie: Depositphotos

Tvrdé bonbóny mohou pomoci

Asi byste to do nich neřekli, ale bonbóny jsou skvělým pomocníkem při kašli. Pomáhají totiž stimulovat tvorbu slin, které zvlhčují sliznici, a tím pádem tlumí dráždivý kašel. Jedná se o efektivní babskou radu, která pomůže každému. Doporučujeme, abyste nepojídali bonpary a tomu podobné bonbóny, ale například nějaké pastilky z lékárny s obsahem vitamínu C, zinku nebo echinacey. Můžete si také pastilky připravit doma – nejlépe ze šalvěje.  


iZdroj fotografie: Pixabay

Nezapomínejte na dostatek tekutin

Teplý čaj, kuřecí vývar nebo obyčejná voda jsou ideálními pomocníky při kašli. Někteří lidé v tomto případě mívají sklon k dehydrataci. Mimo zvlhčení sliznice v krku a lepšího čištění těla, více tekutin také podporuje imunitní systém, který následně pomáhá bojovat s infekcí. Dopřejte si dostatek obyčejné vody i bylinkových čajů. Doporučujeme pít heřmánkový čaj obohacený vitamínem C již na konci srpna, zvýšíte si tak imunitu. 


iZdroj fotografie: Unspalsh

Kloktání pomocí soli

Sůl je nad zlato. Není ideální pouze pro dochucení jídla, ale využít ji můžete i při kašli. Dejte trochu soli do teplé vody a tekutinou si několikrát denně vykloktejte krk. Tento jednoduchý způsob dokáže zmírnit příznaky nepříjemného nachlazení. Pokud si k tomuto kloktání pořídíte konvičku na výplach nosu, nachlazení bude trvat kratší dobu a zmírníte silné projevy.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Napařování nejen nosních dutin

Možná jste si všimli, že kašel při horké sprše odeznívá. Je tomu opravdu tak. Díky vlhkosti se dýchací cesty zvlhčují, rozpouští se hlen a vám se nejen lépe dýchá, ale také dokážete urychlit léčení kašle. Jestliže nechcete do horké sprchy, pořiďte si zvlhčovač vzduchu, takzvaný difuzér, který obohatíte o eukalyptový éterický olej. Zmírníte tak kašel a ulevíte překrveným sliznicím. Vždy nezapomínejte udržovat zvlhčovač čistý, abyste předešli vzniku plísní.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Cibule uleví od kašle

Cibule je výtečná zelenina, která doladí velké množství jídel. Ačkoli vás při krájení donutí k pláči, na kašel bude přímo dokonalá. Můžete ji nakrájet a umístit k posteli. Její aromatické silice uvolní kašel a vám se bude lépe spát. Nebo si z ní také můžete připravit sirup. Nakrájejte cibuli na jemné kostičky, zasypte je cukrem nebo zalijte medem a počkejte, až vznikne tekutina. Tu slijte a užívejte třikrát denně lžičku.


iZdroj fotografie: Pexels

Poslední lžičku byste si měli dopřát v pět hodin, později ne. Bude se vám snáze vykašlávat. A pokud nezabere ani jeden způsob do pěti dní, budete muset navštívit lékaře nebo v lékárně zakoupit nějaký lék proti kašli. Doporučujeme sirupy s obsahem butamirátu na suchý kašel nebo s ambroxolem na podporu vykašlávání a rozpouštění hlenu. 

Zdroj: Everydayhealth

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů