Přírodní lék pro silné a zdravé kosti a klouby: Osteoporóza se může jít bodnout

Vyrobte si jednoduchý přírodní lék pro silné a zdravé kosti a klouby. Hotový je za pár minut a můžete jej užívat v případě potíží i preventivně.

přírodní lék pro silné a zdravé kosti a klouby i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zdraví kostí a kloubů lidé obvykle docení až v momentě, kdy začnou mít s pohybovým aparátem potíže. O kosti a klouby je však důležité se starat již dávno předtím. Tento přírodní lék pro silné a zdravé kosti a klouby je vhodné užívat jak preventivně, tak i když už problémy s kostmi či klouby trpíte. 

Recept na přírodní lék pro silné a zdravé kosti a klouby

Tento účinný prostředek je 100 % přírodní a poskytuje zdravou alternativu či doplněk k průmyslově vyráběným léčivům. Jeho výroba je velice snadná. Budete potřebovat: 

  • 3 polévkové lžíce lněného semínka
  • 3 polévkové lžíce sezamových semínek
  • 3 polévkové lžíce dýňových semínek
  • 3 polévkové lžíce slunečnicových semínek
  • med

Všechna semínka rozemelte na jemno a přidejte takové množství medu, aby se směs spojila. Uchovávejte ji v uzavíratelné skleničce v lednici. Po snídani a po obědě užijte vždy jednu polévkovou lžíci.

Lněná semínka kosti chrání

Nutriční specialista Jared Meacham, Ph.D. vysvětluje, že lněná semínka obsahují hořčík, mangan, měď, thiamin a fosfor, což jsou živiny potřebné pro zdravé kosti. Lněné semínko je navíc jedním z nejbohatších přírodních zdrojů lignanů, což jsou rostlinné fytochemikálie se silnými antioxidačními vlastnostmi. Lignany mohou pomáhat chránit kosti před oxidačním stresem a ztrátou minerálů. 

lněné semínko a olej iZdroj fotografie: Depositphotos
Lněné semínko kostem prosívá.

Sezamové semínko obsahuje překvapivé množství vápníku

Nutriční specialistka Marsha McCulloch, MS, RD dodává, že sezamové semínko také obsahuje celou řadu látek, které kostem prospívají. Obsahuje velké množství vápníku, dále také železo, měď a mangan a také vitaminy skupiny B. Expertka jedním dechem dodává, že sezamová semínka ale obsahují i přírodní sloučeniny zvané oxaláty a fytáty, antinutrienty, které vstřebávání těchto minerálů snižují. Škodlivý vliv těchto antinutrientů však snadno zmírníte (a to až o 50 %), pokud semínka namočíte, upražíte nebo necháte naklíčit.

8 nebezpečí, která vám hrozí při sedavém způsobu života: Stačí do denního režimu zařadit maličkosti – uleví se vám

Dýňová a slunečnicová semínka nesmí, stejně jako med, v této směsi chybět

Dýňová semínka obsahují vitaminy skupiny B, A, C a také vitamin K, který je potřebný nejen pro zdraví kostí, ale také pro kůži, svaly a krev. Slunečnicová semínka obsahují hořčík a měď, které jsou pro zdraví kostí také nezbytné. A konečně med, který jsme vám na JakZdravě doporučovali v různých kombinacích již nesčetněkrát, zlepšuje vstřebávání vápníku a tento přírodní lék pro zdravé kosti a klouby tak skvěle doplňuje.

Jak se vám tento přírodní lék pro silné a zdravé kosti a klouby osvědčil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články