Vaše nohy se už nikdy nezpotí. Finta, která pomůže potu a zápachu předcházet a zbavit se jich se 100% účinností

V létě je pocení nohou docela běžný stav, se kterým se víceméně nedá nic dělat. Ale v zimě? Poradíme vám, co dělat, pokud se vám nohy potí stále a nadměrně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je docela běžné, že občas míváte zpocené nohy, ale nadměrné pocení může naznačovat stav, který se nazývá hyperhidróza. Může se zdát, že je to normální a že to žádný velký problém není, ale opak je pravdou. Nadměrné pocení nohou může vést k dalším zdravotním problémům, jako je jejich zápach nebo plíseň. Hyperhidróza postihuje až 5 % lidí na celém světě a ti, kterých se tato nemoc týká, se snaží jakkoliv pocení nohou zbavit.

Noste správné ponožky

Vyberte si ponožky, které budou vhodné pro určité aktivity. Během teplých měsíců noste bavlněné ponožky, abyste zajistili stálé a řádné větrání. Pro zimní měsíce je tou správnou volbou vlna. Rozhodně se vyhněte nylonu, protože tato tkanina může zachycovat vlhkost. V obchodech se sportovním oblečením určitě najdete ponožky, které ji naopak odvádějí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Začněte si vést deník

Zní to možná směšně, ale zkuste si zaznamenávat dny, kdy jste měli extrémně zpocené nohy. To může pomoci identifikovat potraviny, situace nebo pocity, které u vás způsobují pocení nohou. A poté je jednodušší udělat nějaké kroky k omezení pocení.

Nanášejte na nohy antiperspirant

Nohy obsahují více potních žláz než jakákoli jiná část těla, na každé noze jich je přibližně 125 000. Antiperspirant je snadno použitelný „lék“ na zpocené nohy. Je to vlastně to stejné, jako byste jej nanášeli do podpaží.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyberte si správné boty

Když si budete vybírat boty, dívejte se po těch, které jsou vyrobené z prodyšného materiálu, jako je například vlákno nebo „síťovina“. Rozhodně se vyhněte plastovým botám, protože ty neumožňují správné proudění vzduchu. Zkontrolujte, zda vám opravdu dobře sedí, protože příliš těsné boty tlačí prsty na nohou a přispívají k pocení.

Aspoň jednou denně si myjte nohy

Mytí zpocených nohou logicky odplavuje pot a bakterie, ale také pomáhá ke snížení dalšího pocení. Snažte si mýt zpocené nohy minimálně jednou denně, lepší však bude, když to budete dělat častěji. Používejte jakékoliv esenciální oleje a uvidíte, že se váš problém zlepší. Nohy pak důkladně usušte, a to zejména mezi prsty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zkuste si namočit nohy do černého čaje

Namáčení nohou do černého čaje může být účinným způsobem jak zastavit jejich pocení. Nechte zpocené nohy namočené v černém čaji aspoň 20 minut, a když bude potřeba, opakujte tuto proceduru několikrát.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kdy navštívit lékaře

Pokud vám tyto rady nezabírají, bude pro vás asi nejlepší vyhledat lékařskou pomoc. Doktor diagnostikuje nadměrné pocení tím, že vás požádá, abyste popsali své příznaky, a potom provede fyzickou prohlídku, která spočívá v nanesení jodového roztoku.

Zdroj: Medicalnewstoday

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
50letá žena v sobě 9 let nosila mrtvé dítě. Odmítala léčbu, protože si myslela, že je očarovaná
Události247
Události247
Důchodci musí také podávat daňové přiznání, ale jen někteří. Pokud to neudělají, hrozí jim tučné pokuty
VědaŽivě
VědaŽivě
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
adbz
adbz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit