Přírodní nápoje bojující proti houstnutí krve. Chrání před nebezpečnými důsledky jako mrtvice či infarkt

Problémem s houstnutím krve trpí v poslední době mnoho lidí. Jedná se o závažný problém, který může nést řadu následků. Existují však způsoby, kterými lze krev zředit.  

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidské tělo je odpradávna nastaveno určitým způsobem, a i přestože se časem mění a vyvíjí, jsou určité „normy“, od kterých by se nemělo odchýlit. Jednou z takových pomyslných norem je lidská krev. Ta je totiž pro tělo mnohem důležitější, než se na první pohled může zdát. Správně má tedy mít určitou podobu, a to nejen co se barvy týče. Důležitou roli hraje také její hustota, která by měla být „tak akorát“. Často však může docházet k jejímu houstnutí, a tehdy nastávají potíže, varuje odbornice Stacy Sampson, D.O.. Existují však nápoje, které při tomto problému mohou pomoci.

Problém s hustou krví

Možná vám něco říká výrok, když někomu „ztuhne krev v žilách“. Jedná se o jev, který je způsoben nadměrným stresem nebo strachem, od pravdy však nemá zas tak daleko. Krev totiž může doslova ztuhnout, a když je příliš hustá, její pohyb v žilách a po těle je pomalý a jakýmsi způsobem až malátný. V takovém případě se však jedná o značný problém, který je potřeba okamžitě řešit.

iZdroj fotografie: Pexels

Příliš hustá krev poté nedostatečně okysličuje organismus a dochází k jeho celkovému oslabení. To se může projevovat únavou, malátností, ale i závažnějšími problémy, jako je například omdlévání či zvýšené riziko mrtvice a kardiovaskulárních potíží. Vždy je proto dobé vědět o svém zdravotním stavu a o stavu své krve. Protože pouze v takovém případě se s potenciálními potížemi dá pracovat a zabránit tak většímu neštěstí. Jedním z rychlých a účinných způsobů, jak svou krev zředit, jsou také tyto nápoje.

Chutné a nápomocné kakao

Jedním z nápojů, které jsou pro zředění krve naprosto ideální, je kakao. To totiž obsahuje teobromin, který výraznou měrou napomáhá snižovat viskozitu krve. Kromě toho také napomáhá zlepšovat metabolické procesy, zvýšit koncentraci červených krvinek a zpevnit cévní stěny. Sečteno a podtrženo, jedná se o nápoj, který je pro krev po všech stránkách prospěšný. Jeho konzumaci však kvůli vysokému obsahu tříslovin nesmíte přehnat, jinak by se mohly dostavit zcela opačné účinky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Džus z granátového jablka

Pokud říkáme džus, máme na mysli kvalitní a silně koncentrovanou šťávu s vysokým obsahem pravých složek granátového jablka. Různé umělé a dochucované nápoje tedy odložte stranou. Granátové jablko je ovoce, které je velmi bohaté na vitamín C, stopové prvky, aminokyseliny a mastné kyseliny. Ty nejenže pomáhají ředit hustou krev, ale také ji pročišťují, stimulují tvorbu červených krvinek a hemoglobinu, zlepšují krevní oběh i celkovou imunitu lidského těla.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Klasika v podobě zeleného čaje

Zelený čaj patří mezi super nápoje, a to zejména díky jeho neuvěřitelné všestrannosti. Ta se projevuje dokonce také na krvi, kterou v případě potřeby dokáže velmi účinně zředit. Zelený čaj totiž obsahuje velké množství přírodních antioxidantů a také vitamín E, který zabraňuje oxidaci červených krvinek a krevních destiček. Kromě toho tento nápoj také čistí a posiluje cévy, snižuje hladinu špatného cholesterolu a reguluje průtok krve.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poctivá a zdravá třešňová šťáva

Další z řady hotových super nápojů je třešňová šťáva, která je nejenže nesmírně chutná, ale zejména prospěšná pro tělo. Její pití totiž ředí hustou krev, ale funguje také jako prevence rakoviny. Na tom se zásadně podílí její složení, které obsahuje významné polyfenoly a antokyany, které velmi příznivě působí na kardiovaskulární systém a zdraví srdce. Navíc tento nápoj také bojuje proti nespavosti, pomáhá při vysoké hladině cholesterolu, stresu, ale i při artróze.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Extrakt z brusinek pro celé tělo

Brusinky odpradávna patří mezi šikovné bobule, které si své využití najdou nejen v kuchyni, ale především v domácí lékárničce. Jejich šťáva totiž obsahuje podstatnou kyselinu salicylovou a také benzoovou, která napomáhá snižovat viskozitu krve. Není to ale vše a tyto bobule se významně podílí také na zvýšení přirozené tělesné imunity, snížení vysokého krevního tlaku, posílení srdečního svalu, obnovení pružnosti a pevnosti cév a zlepšení celkového stavu kardiovaskulárního systému.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Který z nápojů je váš favorit? Dejte nám vědět do komentáře.

Zdroj: Healthline, Medicine Net

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Dámské boty, které budou v roce 2023 nejmódnější
Události247
Události247
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě
VědaŽivě
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem
adbz
adbz
Sušička bude sloužit až o 10 let déle: Čistit by se měly nejen filtry, ale i senzory vlhkosti