8 způsobů, jak se zbavit alergie na domácí mazlíčky pro děti i dospělé. Nedávejte svého miláčka pryč, jde to jednodušeji

Pokud jste si vždy přáli domácí zvířátko, tak pro vás může být zdrcující informace, že máte alergii a mazlíčka budete muset dát pryč. Snad vám pomohou tyto rady.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Domácí mazlíček bývá mnohdy brán jako právoplatný člen rodiny a není se čemu divit. Jsou věrní, láskyplní a majitel by pro ně prostě udělal úplně cokoliv. O to víc je pro milovníky zvířat zničující zjištění, že na svého miláčka jsou alergičtí. Naštěstí existují způsoby, jak příznaky alergie efektivně potlačit tak, že se bude zdát, jako by ani nebyla.
Udělejte si pořádný test na alergii

Jako první věc se musíte ujistit, že znáte přesnou příčinu vaší alergické reakce a co ji způsobuje. Někteří lidé mají dojem, že jsou alergičtí na zvířata, ale nakonec se ukáže, že reagují na prach či pyl. Psi, kočky, králíci… každý produkuje jiný typ chlupů, a zatímco na některá zvířata můžete být alergičtí, na jiná už být nemusíte.


iZdroj fotografie: Freepik

Do ložnice je raději nepouštějte

Možná jste byli zvyklí se svými mazlíčky spát, mnoho lidí spí například s pejsky. Pokud jste ovšem alergičtí a chcete udělat vše proto, abyste si svá zvířátka mohli udržet, tak je pro ně ložnice zakázaná zóna. Tam trávíte nejvíce času spánkem, tudíž logicky chcete, aby to pro vás bylo zdravé a příjemné prostředí.

Vysavač berte do rukou často

Jestliže je příčinou vaší alergie srst a chlupy, tak si určitě nepřejete, aby se začaly hromadit na podlaze či koberci. K tomuto účelu vám poslouží vysavač, se kterým se všech nežádoucích chloupků zbavíte, a tím minimalizujete alergeny ve vaší domácnosti. Dbejte na to, aby váš vysavač byl opravdu kvalitní a zachytil všechny nečistoty.


iZdroj fotografie: Freepik

Udržujte svůj domov v čistotě

Časté vysávání je sice dobrý začátek, ale rozhodně to u něj nemůže skončit. Zvířecí chlupy a alergeny se budou zachytávat naprosto všude, kam se jen podíváte. Není to jenom o tom, vysát podlahy, musíte také často prát polštáře a deky, utírat prach, a také se snažte vyhnout nákupu čalouněného nábytku. Ten totiž přitahuje a zadržuje srst.

Investujte peníze do čističky vzduchu

Možná jste už o tomto přístroji slyšeli, ale není na škodu si jej připomenout. Asi je všem jasné, že čistička vzduchu má schopnost vyčistit vzduch, a tím jej zbavit veškerého prachu, alergenů, plísní, roztočů, zkrátka téměř všeho. Přispívá ke zdravějšímu prostředí, a zároveň vám pomůže udržet si obydlí čisté.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nebojte se využívat volně prodejné léky

Dneska máte volně prodejné léky již pomalu na všechno, na kašel, nachlazení, bolesti hlavy a břicha, záněty zubů… Není tedy divu, že i na alergie existuje pomoc, kterou nebudete muset složitě shánět u lékaře. Za ním byste samozřejmě také zajít měli, ale jako akutní pomoc vám postačí koupě antihistaminik, dekongestiv, nosních kortikosteroidů nebo využijte bylinky.

Dbejte na hygienu domácích zvířat

Nebude moc efektivní několikrát týdně vysávat a v jednom kuse držet v ruce smeták, když vaše zvířata nebudou čistá. Pach pohání alergické reakce kupředu a vše jen zhoršuje. Časté mytí mazlíčka tedy minimalizuje příznaky, ale alergický člen rodiny by jej umývat neměl.


iZdroj fotografie: Freepik

Dejte šanci skvělé alergické imunoterapii

Pokud hledáte nějaké dlouhodobější řešení, které nebude záviset na tom, jestli máte čas a energii umývat mazlíčka či neustále vysávat, tak vyzkoušejte imunoterapii. Ta poskytuje dlouhodobou úlevu, která trvá až několik roků po ukončení léčby. Navíc je jediným klinicky ověřeným způsobem, jak snížit alergické příznaky.

Zdroj: Littlethings

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Některé vlastnosti určené znamením zvěrokruhu mohou narušovat a nakonec i zničit váš vztah. Pochopte je a naučte se s nimi pracovat
Události247
O vstupu Ukrajiny do Evropské unie může být řeč za 20 let, míní francouzský ministr Beaune. Potvrzují to i odborníci
VědaŽivě
Většina lidí na obrázku rozezná jenom žábu. Pravdou je, že se v něm ukrývají 2 zvířata – vidíte je?
adbz
Na rekonstrukci starého bytu 4+kk měli důchodci 327 000 Kč a 3 měsíce. Přesto je promyšlený do detailu a působí útulně