Už žádné plísně na nohou, pomůže obyčejná koupel se solí

Plísně na nohou, pocení, nepříjemné pocity. Nic, co by člověku zvedlo náladu během každodenních aktivit. Přitom pomoc je snadná a stačí vám 2 ingredience.

                   

Plísně na nohou, přílišné pocení a další časté kožné problémy mohou velmi snadno narušit váš každodenní život. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte však ihned užívat drahé léky plné chemikálií a další podobné přípravky – skvěle vám dokáže pomoci jednoduchá koupel nohou se solí a jablečným octem. Obě ingredience pomáhají tělu lépe relaxovat, přičemž mají antimikrobiální a antiseptické vlastnosti, díky kterým účinně ničí veškeré nežádoucí mikroorganismy a nepříjemné pachy. 

Zdravotní přínosy jablečného octa a mořské soli

Jablečný ocet i mořská sůl disponují řadou zdravotních přínosů, a to jak při konzumaci, tak i zevním použití: 

  • Snížení hladiny cukru v krvi: Zejména ocet zlepšuje citlivost na inzulin a pomáhá kontrolovat glykemický index jídel.
  • Podpora trávení: Obě ingredience podporují trávení tím, že pomáhají stimulovat tvorbu žaludečních kyselin, což napomáhá rozkladu potravy a absorbci živin.
  • Podpora hubnutí: Některé studie naznačují, že jablečný ocet může potlačovat chuť k jídlu a snižovat pocit hladu, což může pomoci při kontrole hmotnosti.
  • Antioxidanty: Mořská sůl i jablečný ocet obsahují antioxidanty, které pomáhají neutralizovat volné radikály a chrání buňky před poškozením.
  • Detoxikace a očištění: Směs obou ingrediencí má silné detoxikační účinky. 
  • Zdroj minerálů: Zejména mořská sůl obsahuje mnoho minerálů, včetně hořčíku, draslíku, vápníku a železa, které jsou důležité pro zdraví kostí, svalů a celkovou funkci těla.
  • Regulace tlaku krve: Díky obsahu hořčíku a draslíku může směs mořské soli a jablečného octa pomoci udržovat zdravý krevní tlak.
  • Podpora rovnováhy elektrolytů: Mořská sůl pomáhá udržovat rovnováhu elektrolytů v těle, což je klíčové pro správnou funkci svalů, nervů a srdce.
  • Léčebné účinky na kůži: Koupel z těchto ingrediencí pomáhá zmírňovat kožní nemoci a problémy, jako je ekzém nebo akné.

Ještě než se pustíte do přípravy směsi, měli bysta zvážit, zda je to pro vás vhodné – vyhnout byste se jí měli zejména v případě, pokud máte na nohou otevřené rány. Stejně tak by si měli dávat pozor lidé se zdravotními problémy nebo specifickými potřebami. 

Léčivá koupel pro nohy se solí

Připravte si vhodnou plastovou mísu, do které se vám vejdou nohy a nalijte do ní 2 litry studené vody – do té následně přilejte trochu horké vody a promíchejte tak, aby byla tekutina příjemně teplá. Nyní do lavoru začněte postupně přidávat půl sklenice mořské soli a jakmile budete hotovi, směs pořádně promíchejte, aby se krystalky dostatečně rozpustily. Do připravené lázně dále přilijte půl sklenice jablečného octa a ještě jednou ji rukama promíchejte. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Do připravené směsi si nyní ponořte nohy po dobu 30 minut. Díky jedinečným vlastnostem jablečného octa a mořské soli se jedná o skvělý způsob, jak detoxikovat své tělo od nahromaděných nečistot, vyléčit atletickou nohu, křečové žíly, zbavit se únavy, pocení nohou, plísní a tvrdých pat. Abyste získali co nejlepší výsledky, provádějte tuto lázeň každý den, dokud vaše problémy nezmizí – výsledky budete moci rozpoznat již po 3 až 4 dnech. Jakmile budete s lázní hotovi, nohy nemusíte omývat, ale stačí je pouze osušit. 

Jak se tato lázeň osvědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články