Potraviny nejvíce posilující imunitní systém, které najdete na každém rohu. Zajistí maximální obranyschopnost

Většina ovoce a zeleniny může mít pozitivní účinek na organismus. Některé plodiny však mohou mít větší efekt na váš imunitní systém.

domácí posilovač imunity i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obecně za tím, zda je některá z potravin zdravá nebo ne, stojí jejich množství vitamínů a minerálů. Jisté složky obsažené v jídle mohou mít větší vliv na vaše oči, krev, činnost nejrůznějších orgánů nebo přímo na imunitní systém. Právě poslední zmíněný stojí za vaší přirozenou obranyschopností. Je tak vhodné imunitu posilovat za účelem předcházení virovým a bakteriálním onemocněním.

Zelenina a ovoce každý den

Velká řada přírodních plodin obsahuje vysoké množství vitamínů, minerálů a dalších složek, které obecně prospívají vašemu zdraví. Většina ovoce v sobě ukrývá alespoň malé množství vitamínu C, který výrazně podporuje přirozenou obranyschopnost. Za silnějším imunitním systémem stojí vybrané buňky eliminující přicházející viry a bakterie.

iZdroj fotografie: Unsplash
Většina ovoce obsahuje vitamín C a spoustu dalších. S žádným plodem tak neprohloupíte.

Další důležitým je vitamín A, který udržuje zdravou tkáň uvnitř úst a okolo dýchacích cest silnější. V současné době, kdy je často diskutován virus nemoci covid-19 přenášející se kapénkami či vdechnutím, je vhodné se zaměřit právě na zdraví sliznic v blízkosti dýchacích otvorů. Vitamín A navíc pozitivně působí i na vaše oči, proto je vhodné jej vyhledávat častěji.

Přijímejte dostatek bílkovin

Bílkoviny obecně podporují velkou část funkcí vašeho organismu – stojí za tvorbou nových a větších svalů, regulují tvorbu hormonů, mohou podporovat vaše kosti a klouby a zprostředkovávají transport látek po těle. Mimo to však jejich nedostatek výrazně oslabuje imunitní systém, proto byste za den měli přijmout alespoň minimální množství pro osoby vaší váhy.

iZdroj fotografie: Unsplash
Kromě vitamínů potřebujete také bílkoviny a další látky. Ty naleznete ve většině luštěnin a suchých plodin.

Kde to všechno najdete?

Vitamín C je možné najít ve většině ovocí. Často platí, že čím sladší a kyselejší plod je, tím více jej obsahuje. Bílkoviny obsahuje především maso a živočišné produkty, případně luštěniny, ořechy a semena. Vitamín A pak najdete především v mrkvi, špenátu, u většiny melounů a ve sladkých bramborách, označovaných také jako batáty.

Zdroj: WebMD

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články