Co je příčinou husí kůže a dá se jí vyvarovat? Při nevědomých chybách se tomuto faktoru vystavujete každý den

Občas si můžete všimnout husí kůže na pažích nebo na stehnech. Nemusí to být nic vážného, ale častý výskyt může znamenat poruchy některých tělesných funkcí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hlavně během letních měsíců, kdy většina lidí chodí jen v lehkém oblečení, si můžete občas všimnout hrbolaté kůže především na pažích a stehnech. Svým vzhledem připomíná čerstvě oškubanou drůbež, a proto se pro ni vžilo lidové označení „husí kůže“. Nejedná se o nic nakažlivého ani nebezpečného, a pokud se objevuje jen občas, je její výskyt naprosto neškodný. Pokud se ale husí kůže objevuje stále častěji a trvá delší dobu, než zmizí, může se vás týkat některá z následujících chyb v životním stylu.

Špatná skladba a nedostatečné množství potravy

Problém se týká stejně tak žen, jako mužů. Tuk je často v médiích obecně démonizován, a tak každý, kdo se snaží zhubnout, se také snaží jej ze svého jídelníčku co nejvíce vyřadit. To je jistě v pořádku, co se týká smažených pokrmů a tučných uzenin nebo sladkostí. Problém je, že si tímto způsobem lidé ze stravy vyřazují i zdroje esenciálních omega-3 mastných kyselin, což má neblahý vliv na tělesnou termoregulaci a celkový zdravotní stav.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejen, že nedostatek kvalitních tuků nabourává celkovou obranyschopnost organismu, ve výsledku způsobí také zpomalení metabolismu, otoky a přibírání na váze. Zkuste tedy do jídelníčku zařadit kvalitní rybí maso, vejce, každý den pár oříšků různých druhů, a občas malý kousek vysokoprocentní čokolády. Nejen, že se díky antioxidantům zlepší váš celkový fyzický stav, ale vylepší se i psychika, tělo nebude tolik ve stresu a začne hubnout tuk místo svalů.

Příliš dlouhý pobyt v horké vodě

Asi každý uvítá čas od času pořádně horkou koupel nebo sprchu. Pokud to ale děláte příliš často a pobýváte v horké vodě dlouhý čas, může dojít ke zhoršení výskytu husí kůže. Horká voda totiž smývá nejen pot a špínu, ale zbavuje pokožku jejího přirozeného ochranného filmu a zanechává jí vysušenou a podrážděnou. Zkraťte tedy dobu horké koupele a po jejím skončení jemně kůži vysušte. Zabráníte tak zbytečnému podráždění.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Příliš mléčných výrobků

Většina lidí si nedokáže představit den bez kávy s mlékem nebo smetanou. Jiní z nás zase milují sýry nebo jogurty. Roste ale skupina lidí, jejichž tělo se nedokáže vypořádat s mléčným cukrem a bílkovinou, což může být příčinou častého výskytu husí kůže, akné a zánětů vlasových váčků. Pokud máte podezření, že je to i váš případ, zkuste na měsíc zcela vyloučit mléčné výrobky ze svého jídelníčku a zjistěte, zda dojde ke zlepšení. Nezapomeňte ale ztracené živiny nahradit z jiného zdroje.

Příliš těsné oblečení z umělých materiálů

Nejen husí kůži, ale i bolestivé odřeniny a záněty kůže, může způsobit nošení těsného oblečení z umělých materiálů. Těsné oblečení nedovolí pokožce řádně dýchat a tření kůže o jeho povrch vede k dalšímu podráždění. Své udělá i pot, který se pod umělým oblečením hromadí bez rozdílu v zimě i v létě, a zpocená kůže je ideální pro množení bakterií. Pro zlepšení zkuste nosit volnější a prodyšné oblečení.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články