Nápoj, který dokáže zbavit špatného cholesterolu a chronických onemocnění. Skládá se z obvyklých surovin

Jelikož tento jednoduchý přírodní všelék nemá žádné nežádoucí vlastnosti, není důvod ho nevyzkoušet. A to ani tehdy, pokud na zázraky přírody a alternativní léčbu příliš nevěříte.

i Zdroj fotografie: Uživatel Marionette / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Přírodní nebo doplňková léčba srdečních onemocnění se často zaměřuje na kontrolu hladiny cholesterolu, snížení krevního tlaku a zlepšení zdraví srdce. Jak upozorňuje specialistka na celostní medicínu Debra Rose Wilson, Ph.D., výzkum těchto léčebných postupů je obvykle velmi omezený a mnohdy tedy neprokázaný. Mnoho lidí však pomocí alternativní léčby dosáhlo výrazného zlepšení zdravotního stavu. Vzhledem k tomu, že takový typ léčby nemívá nežádoucí účinky, není důvod tyto metody nevyzkoušet. 

Přírodní lék

Následující nápoj vám pomůže přirozeně pročistit krevní oběh, zbavit se špatného cholesterolu a chronických onemocnění. Pokud již váš stav vyžaduje užívání léků, v jejich užívání samozřejmě pokračujte. Léky bez svolení lékaře nikdy nevysazujte. Tento přírodní recept bývá obecně dobře snášen a tělo na něj velmi dobře reaguje. 

iZdroj fotografie: Pexels

Složení:

 • 2 střední cibule
 • 1 kousek zázvoru dlouhý 2-3 cm
 • 1 malá pálivá paprička
 • 1 citron
 • 1 malá červená řepa
 • 3 zralá rajčata

Příprava:

Všechny ingredience oloupejte a nahrubo nakrájejte. Rajčata může použít i se slupkou, papriku vcelku, bez semínek. S pálivými papričkami však opatrně, nezapomeňte si pak hned umýt ruce. Všechny ingredience vložte do mixéru a důkladně rozmixujte. Nápoj následně nechte v chladničce 3-4 hodin odležet. Potom ho ostatně můžete v lednici skladovat až 2 dny.

Použití:

Pijte 20-30 ml 3krát denně, nejlépe před jídlem. Nedoporučuje se lidem trpícím žaludečními potížemi. Konkrétní dávkování:

 • Cholesterol: Chcete-li snížit hladinu cholesterolu, pijte denně po dobu 15 dnů, pak udělejte 15denní přestávku. Tento cyklus opakujte po dobu 3 měsíců.
 • Stres: Při napětí a stresu jej užívejte 3krát denně po dobu 10 dnů, pak 10 dní pauza a opět 10 dní užívání. Takto opakujte po dobu 4 měsíců, poté si dejte 4 měsíce pauzu.
 • Rakovina: V případě rakoviny užívejte také 3krát denně po dobu 3 měsíců, poté si dejte 3 měsíce pauzu.
 • Krevní cukr: Pro kontrolu hladiny cukru v krvi užívejte 10x denně, poté si dejte na 6 měsíců pauzu.

Účinky jednotlivých složek

 • Cibule: Díky vysokému obsahu antioxidantů zabraňuje poškození buněk, tlumí záněty a předchází vzniku nádorů.
 • Zázvor: Silné protizánětlivé účinky z něj činí nejsilnější přírodní léčivo.
 • Rajče: Obsahuje vitamín C, draslík a vlákninu, pomáhá regulovat hladinu cholesterolu.
 • Paprika: Její účinná látka kapsaicin je významná v boji proti rakovině.
 • Citron: Pozitivně působí na střeva, žaludek, játra a také stimuluje imunitní systém.
 • Červená řepa: Zlepšuje krevní oběh, její antioxidanty mají protizánětlivé účinky. Zabraňuje poškození buněk a eliminuje volné radikály v těle. Zlepšuje metabolismus, léčí anémii, pomáhá detoxikovat játra. Zvyšuje také hladinu železa v krvi a posiluje imunitu.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Další možnosti přírodní léčby

Ke snížení cholesterolu, pročištění organismu a zlepšení kardiovaskulárního i celkového zdraví můžete použít i následující:

Astragalus

Astragalus je bylina, která se v tradiční čínské medicíně používá k podpoře imunitního systému. Má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti.

Hloh

Plody, listy a květy hlohu se používaly při srdečních potížích již v dobách Římského impéria. Současné studie zjistily, že rostlina je účinnou léčbou mírnějších forem srdečního selhání. Hloh však může mít negativní interakce s mnoha léky na předpis a jinými bylinami, takže vše předem konzultujte s lékařem nebo opravdu kvalifikovaným odborníkem na bylinky.

Lněné semínko

Lněné semínko i lněný olej obsahují vysoké množství kyseliny alfa-linolenové (ALA). Jedná se o omega-3 mastnou kyselinu, která může pomoci snížit riziko srdečních onemocnění. Některé studie navíc naznačují, že přípravky ze lněného semínka mohou pomáhat snižovat hladinu cholesterolu, a to zejména u lidí s vysokou hladinou cholesterolu a u žen po menopauze.

Červená kvasnicová rýže

Červená kvasnicová rýže se používá v tradiční čínské medicíně. Obsahuje značné množství monakolinu K. Tato látka je chemicky identická s účinnou látkou v léku Lovastatin, který snižuje hladinu cholesterolu. 

Jaké přírodní prostředky používáte k léčbě vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články