Tělo vám těmito symptomy předpovídá infarkt. V žádném věku je nepodceňujte, důsledky mohou být fatální

Obvykle tyto příznaky ignorujeme nebo znevažujeme, ale dělat bychom to neměli. Pozornost si zaslouží i malé změny, kterými tělo prochází.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Věděli jste, že se mohou objevit příznaky, které vás budou varovat před infarktem? Většina lidí by odpověděla, že asi ne, ale jeden můj známý měl dva dny po sobě zvláštní příznaky, a poté během týdne doopravdy dostal infarkt. Mnoho z těchto příznaků se ale nezdá být tak závažných, abyste jim věnovali pozornost.

Lékaři je nazývají „prodromální“ příznaky

Varovné signály mohou signalizovat srdeční potíže. Lékaři tyto příznaky odborně nazývají „prodromální“ a vysílají zprávy, že něco není v pořádku. Podle výzkumů až 95 % lidí, kteří prožili infarkt, uvádí, že v týdnech nebo měsících před ním, zažívali tytéž stavy.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejčastější příznaky

Nejčastější příznaky u pacientů jsou neobvyklá únava, úzkost, bolest v paži, dušnost, nevolnost a zvracení, bolest na hrudi, bolest čelisti, bolesti zad, závratě a poruchy spánku. Ženy mají podle výzkumu více příznaků než muži. Je pro to jednoduché vysvětlení. Ženy totiž silněji pociťují bolest, a také si častěji všimly, že jsou unavené a bolí je hlava.

K lékaři pouze, pokud je to u vás neobvyklé

Na druhou stranu, není nutné chodit k lékaři hned, jakmile zpozorujete, že se dnes cítíte unavenější než obvykle. Přeci jen, všichni jsme někdy unavení. K lékaři je třeba zajít, když je taková situace pro vás neobvyklá. Neobvyklé ale neznamená nesnesitelné nebo bolestivé, ale prostě to, co vy sami pociťujete jako „jiné“ a „zvláštní“.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Uvedené příznaky se mohou objevit hodiny, dny, týdny nebo dokonce měsíce před akutní srdeční příhodou. Není to u každého ve stejnou dobu, takže přesná předpověď možná není, ale určitě si všímejte, co se s vaším tělem děje.

Zdroj: Myheartsisters

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 2758 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok