Příznaky, které naznačují, že játra jsou plná toxinů a nezvládají dělat svou práci - JakZdravě.cz

Příznaky, které naznačují, že játra jsou plná toxinů a nezvládají dělat svou práci

Zánět jater je závažné onemocnění těla. Detoxikují tělo a zadržují toxiny. jejich nesprávná funkce se dá poznat na různých příznacích. Přinášíme nejčastějších 9 z nich. Pokud na sobě delší dobu pozorujete jeden či více uvedených symptomů, navštivte lékaře.

i Zdroj fotografie: depositphotos.com
                   

Játra jsou velmi důležitým orgánem ve vašem těle. Váš způsob života se za nich podepisuje. Víte, k čemu je potřebujete udržet v kondici? napomáhají k detoxikaci organismu, slouží jako zásobárna vitamínů a sacharidů a vytváří Játra biosyntézu pomocí vlastníc sloučenin sacharidů, lipidů a bílkovin. Nesprávným životním stylem se v nich hromadí toxiny a mění se celé tělo. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Nesprávná tučná strava

Játra jsou jakýmsi filtrem našeho těla. Hromadí toxiny, které by jinak kolovaly v těle. Ty se tvoří nevyváženou stravou a prostředím, ve kterém žijete. Přemíra toxinů vede k poškození jater a vyvoláním nemoci jako jsou cirhóza či fibróza.  

9 symptomů, při kterých byste měli zpozornět 

  1. Bolest či tlak v horní oblasti břišní dutiny – Pokud je strava příliš tučná, hromadí se tuk v játrech. Projevuje se tlakem na hrudník a zvětšeným objemem horního břicha. 
  1. Nevolnost, malátnost – Pokud se stav rychle opakuje a dlouho trvá, než přejde, je to jeden ze signálů onemocnění. Omezte konzumaci tučného masa, omáček a smažených pokrmů. 
  1. Žluté bělmo a vyrážky na těle – Další z příznaků špatného stavu jater jsou žluté oči a vyrážky. Jde o zvýšenou hladinu bilirubinu, což může vést až ke žloutence. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Bolest, nadýmání, nevolnost
  1. Únava – Pokud trpíte neustále únavou, nevysvětlitelnou slabostí zpozorněte. Může to znamenat cirhózu, tedy selhání jater. Navštivte lékaře. 
  1. Teplota – Pokud máte zvýšenou teplotu, horečku a zimnici k tomu, je to také známka selhání. Může to být zánětlivá hepatitida nebo cirhóza. 
  1. Bolest svalů a kloubů – Pokud vás trápí, může to být díky toxinům, které proudí v těle díky konzumaci nezdravých potravin. 
  1. Barva stolice a moči – Znepokojuje vás na záchodě barva toho, co vylučujete? Tmavší moč a světlejší stolice než obvykle? Je to dáno tím, že sekrece ze žlučníku neproudí do střev, ale do krve. Ta pak vyvolává ony příznaky. 
  1. Svědivost pokožky – Škrábete se častěji? Kůže je napnutá a svědí? Může jít o nahromaděnou žluč, tedy cholestázu. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Svědění kůže
  1. Krvácení, podlitiny – Tvoří se vám modřiny, zaznamenali jste krvácení a snadnější tvoření podlitin? Pak vyhledejte lékaře. Může se jednat o vzácný příznak cirhózy jater. Poškozená játra netvoří tolik krevních destiček na podporu srážení krve. 

Jak pečovat o játra? 

O játra, tedy orgán, který čistí tělo od toxinů a napomáhá jej udržovat zdravé, se musíte řádně starat. K jejich správné funkci nepomůže nic jiného než správné stravování, dostatečný pohyb a mírný způsob života. Omezte alkohol, návykové látky, tučná jídla a stres. To vše napomáhá k jejich devastaci. Konzumujte dostatek ovoce a zeleniny, libového masa a tekutin. Tento styl života vám zajistí jejich správnou funkci. Čas od času neuškodí jednodenní půst. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů