Problém s křečovými žílami vymýtíte jednou provždy, bez ohledu na věk. Stačí správně připravit domácí česnekový olej - JakZdravě.cz

Problém s křečovými žílami vymýtíte jednou provždy, bez ohledu na věk. Stačí správně připravit domácí česnekový olej

Přípravků na křečové žíly je nepřeberné množství v různých cenových relacích, ale doma vyrobenému česnekovému oleji se nic nevyrovná. Důležitá není čpavá vůně, ale výsledek.
i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Problém křečových žil je především ve sníženém sebevědomí. Nejde jen o častou bolest, ale především vizuální problém. Zdrojem komplikací je často ortostatický tlak, který je vyvíjen na dolní končetiny během stání. Problém je práce vestoje, časté křížení nohou, těhotenství, velká nadváha, nezdravý životní styl nebo vyšší věk a dlouhodobá zácpa. Řešením bývá návštěva cévního chirurga, ale té by měla vždycky předcházet přírodní léčba.

iZdroj fotografie: Pixabay

Česnek je poklad každé spíže

Říká se, že česnek je jeden z největších darů přírodní medicíny. Je tomu tak nejen pro jeho antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky, ale i funkci imunitního stimulantu nebo silného preventivního prostředku. Bohužel je neodmyslitelně spjatý s trávicími potížemi po jeho konzumaci. To se dá snadno ovlivnit změnou druhu česneku nebo vhodnou úpravou. Pro léčbu je k mání v podobě tinktur, obkladů, tobolek, sirupů, čaje nebo právě zmiňovaného oleje. Ten si snadno vyrobíte doma.


iZdroj fotografie: Pixabay

Česnekový olej je lékem na všechno

Suroviny: 5 stroužků česneku, ½ šálku pomerančové šťávy (pomerančový džus je nevhodný), 2 lžíce olivového oleje

Postup: Vymačkat dostatečné množství pomerančové šťávy (odpovídá přibližně třem celým pomerančům), smíchat s olivovým olejem a na plátky nakrájeným česnekem. Přelít do suché a uzavíratelné doby a nechat na chladném a temném místě dvanáct hodin odpočívat.

Užívání: Do směsi namáčejte vatový tampon a přikládejte na nohy a všechna postižená místa. Jemně vmasírujte a přikryjte vlažným ručníkem, aby se podpořil léčivý účinek česneku. Procedura by se měla provádět večer, aby měly nohy dostatek času na regeneraci. Česnek navíc pomáhá při zánětu žil, a tak se výsledek dostaví v řádu několika týdnů.

Zdroj: BetterMe

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 243 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok