Ricinový olej ‒ nedoceněný zázrak z přírody

Ricinový olej se často používá jako podpůrná složka do různých kosmetických přípravků. Jeho praktické využití zasahuje ale do mnohem více oblastí. Disponuje přirozenými antimikrobiálními a protizánětlivými účinky a pomáhá při léčbě mnoha obtíží.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Získává se extrakcí ze semene rostliny Ricinus communis. Léčivé účinky oleje z těchto semen znali již ve starověkém Egyptě, kde se podával nastávajícím matkám k vyvolání porodu. Rovněž se traduje, že pomáhal léčit podráždění očí. Mezi jeho nejvýznamnější léčebné účinky patří:

  • Zmírnění zácpy
  • Vyvolání porodu
  • Léčba kožních problémů
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Ricinový olej je často opomíjeným pomocníkem pro zdraví

Pokud trpíte chronickou zácpou, mohl by vám právě ricinový olej ulevit. Funguje jako stimulační projímadlo. Je třeba ho však používat s rozmyslem. Příliš silná dávka by vám naopak mohla způsobit další střevní problémy. Nejlepší je poradit se v lékárně s lékárníkem, kde se dá navíc pořídit za lidovou cenu.

Vliv na porod

Existuje mnoho studií, které se zabývají působením ricinového oleje na vyvolání porodu. Jeho základní vlastností je projímavý účinek, který způsobuje křeče ve střevech. Křeče působí až na vaginální nerv, dochází k dráždění dělohy a může dojít k jejímu stažení. Jedná ze studií pojednává o tom, že pravidelné uživatelky ricinového oleje rodí do 24 hodin po odtoku plodové vody. Další studie se zabývala jeho pozitivním vlivem na starší rodičky, které již několik dětí porodily. Přestože žádná ze studií neprokázala jeho negativní působení v souvislosti s těhotenstvím a porodem, doporučujeme se před užíváním poradit s lékařem.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Proč je ricinový olej důležitý?

Pryč s pupínky

Ricinový olej nezpůsobuje ucpávání pórů, proto se ho nemusí obávat vyzkoušet i majitelky mastnější pleti. Také se doporučuje při léčbě jizev a strií. Uklidňuje podrážděnou pokožku a tlumí projevy zánětu. Uplatňuje se také při terapii popálenin a ran. Působí protizánětlivě a urychluje celý proces hojení. Studie prováděné na zvířatech prokázaly, že ricinový olej tlumí bolest a zánět. Můžete jej vyzkoušet ke zmírnění ekzému nebo lupénky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Robin Dostál

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Do nemocnice šel kvůli mírné horečce, ale nakonec z ní odešel bez ruky a nohy. Jeho organismus tak reagoval na infekci
Události247
Události247
Někteří lidé kvůli drahým energiím doma svítí jen díky autobaterii a soláru
VědaŽivě
VědaŽivě
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz
adbz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem