Stravovací zlozvyky, které vás doslova ničí zaživa, pokud většinu dne sedíte. Dietolog prozradil, jak je ze dne na den změnit

Obědy nebo svačiny jsou v práci někdy hektické, a tak sníte první co máte po ruce, nebo nejíte vůbec. To ale může časem způsobit různé zdravotní komplikace.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sedíte celý den v kanceláři, ve škole nebo dokonce doma u stolu nebo na gauči. Odborníci na zdraví varují, že sedavý způsob života má negativní vliv na vaše zdraví. Budete mít ochablé svaly na nohou, můžete začít přibývat na váze a zvyšujete riziko vzniku chronických onemocnění. Celodenní sezení dokonce může zapříčinit vznik špatných stravovacích návyků a to většinou vede k obezitě. Identifikujte své špatné stravovací návyky a bojujte s nimi.

Vynechávání a odkládání jídla

Snažíte se dodržet termín odevzdání práce, a tak pracujete i přes oběd. To je ale jeden z důvodů přejídání zejména ve večerních hodinách, což vede k přibírání na váze. Naplánujte si jídlo na celý den, včetně svačin. O víkendu se zaměřte na kvalitní zdravou stravu, například ovoce, zelenina, libové maso nebo celozrnné výrobky.


iZdroj fotografie: Pixabay

Pití slazených a energetických nápojů

Pití pouze slazených nápojů nebo energetických drinků může být důvodem přibývání hmotnosti a zároveň zvyšuje riziko chronických onemocnění. Místo nákupu limonád si pořiďte láhev na vodu a mějte ji vždy po ruce. Pití vody a neslazených čajů vás zasytí a nebudete mít potřebu mlsat.

Schovávání sladkého v šuplíku pracovního stolu

Rychlé sladké svačinky, které máte vždy po ruce a schované v šuplíku, vás sice na chvíli zasytí, ale jsou plné cukru a tuku. Vyměňte je za zdravější potraviny, například oříšky a sušené ovoce. Ty jsou zdrojem minerálů, vitamínů a vlákniny, které jsou zdraví prospěšné.


iZdroj fotografie: Pixabay

Bezmyšlenkovité svačinky

Celodenní sezení vede většinou k bezmyšlenkovitému přejídání. Hrst preclíku tady, za chvilku si dáte pár oříšků nebo něco sladkého a takto to většinou trvá celý den, něž se nadějete sníte toho mnohem víc, než je potřeba, a postupem času se začne zvyšovat i vaše hmotnost.

Jídlo při práci

Pokud jíte při práci, někdy si ani neuvědomujete, že něco konzumujete. Je vědecky dokázáno, že lidé kteří jedí při práci toho snědí o 50 % více, jsou rozptýlení a nepřemýšlí nad tím co jedí a kolik toho snědí. Na svačiny a oběd si vždy udělejte přestávku, pokud budete najedení, nebude vyhledávat jídlo při práci.


iZdroj fotografie: Pixabay

Jídlo ve stresu

Nestíháte, jste ve stresu a ten pak zajídáte čokoládou nebo sušenkou, kterou máte zrovna po ruce. Je dobré si naplánovat pravidelné svačinky a stresovému přejídání se vyhnout. Svačiny by měly obsahovat nejlépe něco lehkého, měly by se skládat z ovoce nebo zeleniny.

Práce v kuchyni

Mít kuchyň hned vedle pracovního stolu nebo v jeho blízkosti, může být sice praktické, ale nutí vás to neustále vstávat od práce a hledat něco k snědku. Je dobré mít pracovní stůl co nejdále od kuchyně, pokud možno i v jiném patře domu. Vyhnete se tak tomu, že budete odbíhat od práce a vyhledávat něco k zakousnutí.

Zdroj: EatThis

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 383 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok