9 příznaků, že byste neměli pít mléko. Nevědomé přehlížení laktózové intolerance má na zdraví katastrofální dopad

Základní příznaky, které poukazují na to, že vaše tělo nedokáže správně strávit mléko, a to vám tak v konečném důsledku více škodí, než pomáhá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ačkoliv je nám snad celý život předkládáno, že mléko je základní složkou potravy, která je nenahraditelná a velmi důležitá pro tělo, nemusí to být tak úplně pravda. V první řadě je totiž fakt, že klasické kravské mléko, jaké zná téměř každý, je naprosto snadno vyměnitelné za celou řadu jeho rostlinných alternativ. V té druhé poté platí to, že někdy může tato, na pohled nevinná, surovina, způsobit více škody, jak užitku. V takovém případě se však tělo začne bránit a vykazovat jisté signály. H Teschemacher, G Koch, V Brantl uvedli, jaké příznaky jsou varovné a nejčastější.

Mléko a laktózová intolerance

Obecně platí poměrně jednoduché pravidlo a to to, že každý člověk je jiný a také jeho organismus může jinak reagovat na různé podněty. A to jak na ty potravinové, tak i na jiné. Stejně je to tak i u mléka. To totiž obsahuje laktózu neboli mléčný cukr, který může být pro některé lidi hůře stravitelný a vzniká tak stav, který je známý pod názvem laktózová intolerance.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Konkrétně tedy jde o situaci, kdy je tělo částečně nebo úplně neschopné strávit a správně zpracovat tuto mléčnou složku a dochází tak k jejímu nahromaďování v místech, kde by za normálních okolností nemělo. U někoho se tento problém nemusí vůbec projevit, u jiných lidí se příznaků najde hned několik. Pokud si však na svém těle všímáte tyto věci, možná byste měli pokračování v užívání klasického mléka zvážit.

Pociťujete častou únavu

Jedním ze základních příznaků toho, že vaše tělo nedokáže správně strávit mléčné složky, je především častá únava. Ta je způsobena tím, že mléko jako takové obsahuje složky opiátu. Ten by vám měl sice se spánkem pomoci, pře nesprávném trávení této složky, ale dochází ke zcela opačnému účinku a vaše tělo má tak ve výsledku potíže se spánkem i s únavou jako takovou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zvýšená tvorba akné

Pokud si myslíte že akné a podobné typy podráždění pokožky trápí pouze dospívající děti, jste na omylu. Naprosto jednoduše může tento, nepříliš vzhledný, problémek potkat i vaši pleť, a to z jednoho zcela prostého důvodu. Nesprávné trávení mléka. To tak mimo jiné způsobuje ucpávání pórů a také náhlou změnu v tvorbě hormonů, jako je inzulín nebo IGF-1, které mají na pokožku vliv.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Náhlé problémy s trávením

Přestože naše tělo laktózu jako takovou v určité míře obsahuje, kravské mléko je pro většinu lidí těžce stravitelné. Při jeho pravidelném nebo nadměrném pití tak může snadno docházet k rozladění křehké žaludeční mikroflóry a tím pádem i k trávícím potížím v podobě nadýmání, nevolnosti, plynatosti či dokonce průjmu. V takovém případě je tak lepší tuto potravinu omezit, nebo ji nahradit některou z jejich variant.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bolesti kloubů a svalů

I když se zdá spojitost mezi mlékem a bolestí svalů či kloubů jako velmi nepravděpodobná nebo dokonce nemožná, je tomu skutečně tak. Opět je však vysvětlení podstatně jednodušší, než se může na první pohled zdát. Náhlé a ničím nezaviněné bolesti kloubů či svalů totiž mohou být lehce způsobeny kyselinou, která je v mléku obsažena. Ta se při nesprávném strávení změní doslova v jed, který vytvoří zánět, který tuto bolavost způsobuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Symptom mozkové mlhy

Symptom mozkové mlhy je stav, při kterém je mozek jakoby paralyzován a docházet tak může například k problémům s pamětí či soustředěním, vybavováním si věcí nebo také dokonce i k duševní vágnosti. Příčina však může být zcela prostá, a to v podobě kaseinu, což je látka hojně obsažená v mléku. Ta na naše tělo může působit podobně, jako uspokojující droga, její negativa jsou ale podstatně vyšší.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Alergie a kožní potíže

Dalším příznakem, že vaše tělo nesprávně tráví mléko mohou být kromě potíží s pletí také jasné a těžce odstranitelné kožní problémy. Ty se nejčastěji projevují v podobě ekzému či různých podráždění, a to na všech částech těla bez výjimky. Omezením mléka se však tyto jevy začnou pomalu zklidňovat a po čase mohou i zcela zmizet.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zvýšená hladina cholesterolu

Ačkoliv je cholesterol látka, která je pro tělo v jisté podobě a míře podstatná a nepostradatelná, jeho vysoká hladina může znamenat pořádné nebezpečí. S vysokým cholesterolem se totiž zvyšují také rizika obezity, cukrovky, kardiovaskulárních onemocnění či dokonce mrtvice. Při časté konzumaci mléka se však tomuto zvýšení nevyhnete a je tak potřeba provést kroky k jeho snížení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Máte křehké kosti

I když se tvrdí, že mléko a v něm obsažný vápník je klíčovou složkou pro zdraví a pevnost kostí, není tomu úplně zcela tak. Ve skutečnosti má totiž mléko spíše opačný účinek. Obsahuje totiž řadu kyselin, které se při styku s vápníkem chovají tak, že zamezují jeho bezproblémový příjem a tělo je tak o tuto látku ochuzeno. Stejné pravidlo tak platí i u mléčných výrobků jako takových.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jste odolní vůči léčivům

Ačkoliv je mléko před prodejem různě upravováno a řekněme zkvalitňováno, vždy obsahuje stopy léků, které byly podávány jeho dojnicím. Kravské léky jsou však zcela jiné než ty lidské a toto spojení v těle nemusí dělat dobrotu. Pokud tedy máte antibiotika, a zdá se vám, že nezabírají, důvodem může být zvýšená hladina těchto látek v krvi.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A jaký máte na mléko pohled vy? Je podle vás zdravé, nebo raději volíte jeho rostlinné alternativy?

Zdroj: Brightside, PubMed

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články