Velmi důležité signály, kterými tělo upozorňuje na potřebu okamžité detoxikace

Pokud si nejste jistí, zda potřebujete akutní detoxikaci organismu, všímejte si níže uvedených příznaků. Tělo vám totiž samo napoví.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I když má tělo schopnost samo se jednou za čas vyčistit, někdy potřebuje vaši pomoc. Imunitní systém, játra a ledviny se za normálních okolností starají o to, aby odstranily toxiny z organismu. Pokud ale vaše tělo ztratí schopnost vyplavovat tyto toxiny, začnou se hromadit tam, kde na ně tělo prostě samo nestačí. Jak poznáte, že přišla ta chvíle, kdy musíte organismu s očistou pomoci?

Náhle jste přibrali na váze

Všímáte si neustálého přibývání na váze, i když pravidelně cvičíte a stravujete se správně? Je to možná právě kvůli velkému množství toxinů ve vašem těle. Většina toxinů totiž způsobuje, že tělo produkuje více tukových buněk a ukládá je do těla. Tím pádem nemůžete zhubnout, dokud tělo nevyčistíte a nezbavíte jej uložených toxinů.

iZdroj fotografie: Unsplash

Přes den jste unavení

Cítíte se přes den opravdu hodně unavení? Může to být známka toho, že vaše tělo potřebuje detox. I když spíte v noci dost, přes den se cítíte, jako byste nespali ani hodinu. Nadměrné množství toxinů dostává totiž vaše ledviny do stresu, a díky tomu se cítíte unavení, i když si zdánlivě pořádně odpočinete.

Přepadají vás silné bolesti hlavy

Pokud často trpíte na silné bolesti hlavy, může to být také známkou zvýšení množství toxinů ve vašem těle. Stává se to například po konzumaci potravin, které obsahují potravinářská barviva, těžké kovy nebo konzervační látky. Ty pak vytváří ve vašem těle toxiny, které ovlivňují normální funkci vašeho mozku. A postižený mozek o sobě dává vědět právě neustávajícími bolestmi hlavy.

iZdroj fotografie: Unsplash

Cítíte ze sebe nepříjemný zápach

Pokud často cítíte svůj špatný dech, zápach z podpaží, divně zapáchající plyny a stolici, bývá to většinou známka toho, že se vaše játra a tlusté střevo snaží zbavit toxinů. To stejné platí, pokud se cítíte nafouklí nebo pokud dlouhodobě nemáte pocit hladu. Musíte prostě nejprve pomoci tělu zbavit se toxinů, aby mohlo přijímat další potravu a živiny.

Často se vám mění nálada a trpíte na bolesti svalů

Změny nálad přichází, když máte ve svém těle hormonální nerovnováhu. Toxiny, které jsou zodpovědné za tyto problémy, se nazývají Xenoestrogeny. Abyste snížili jejich hladinu, vyhýbejte se používání plastů, a to zejména ve vaší kuchyni.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud vás přepadají náhlé a silné bolesti svalů, pak je to nejspíš známka vysoké toxické zátěže ve vašem těle. Děje se to proto, že toxiny mají schopnost stimulovat receptory bolesti, které jsou umístěny ve svalech. A to má za následek křeče a bolest svalů.

Začne se vám horšit pleť

I stav vaší pokožky se začne horšit, pokud vaše játra nedokážou vyplavit toxiny z těla ven. Nejčastěji se objeví akné, vyrážky, ekzémy, vředy a podobně. Vše je zapříčiněno tím, že se pokožka neúspěšně snaží odstranit toxiny z těla, když už na to ostatní vnitřní orgány nestačí.

Špatně si pamatujete věci a máte problémy s koncentrací

Nadměrné hromadění toxinů, jako je glutamát sodný a aspartam, ovlivňuje mozek a zabíjí mozkové buňky, čímž se zastavuje proces oxidace v mozku. Tyto látky se nacházejí ve žvýkačkách, zubní pastě, masu, nebo třeba v nápojích bez cukru. Vše, co je potřeba udělat, je jíst zdravé a vyvážené jídlo a pravidelně pít, abyste se mohli správně potit.

Zdroj: Superloudmouth

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr