Věděli jste, že existují bezpečné přírodní prostředky, díky kterým lze zesvětlit pihy? - JakZdravě.cz

Věděli jste, že existují bezpečné přírodní prostředky, díky kterým lze zesvětlit pihy?

Pokud se vám dělají pihy, je to proto, že melanin, který produkuje pokožka lidského těla, se při působení UV záření ukládá na jednom místě. Na tom potom vznikne piha.
i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Predispozice k tvorbě pih převažuje u osob s velice světlou pletí a zrzavými nebo blond vlasy.
Pro tvorbu pih je podstatné sluneční záření, což znamená, že zjistíte-li, že se vyskytují i na takových místech těla, která bývají skrytá, je třeba co nejdříve vyhledat lékaře, protože se může jednat o nebezpečnou rakovinu kůže, kdy je třeba ihned nasadit optimální léčbu.

Pokud budete chtít vyzkoušet některý z přírodních prostředků k zesvětlení pih, musíte vzít v potaz skutečnost, že jejich účinnost bude záviset na vaší genetické dispozici a také typu pleti. Pozorně si také přečtěte jejich složení, abyste se při případné alergii na některou součást mohli danému prostředku zcela vyhnout.


iZdroj obrázku: Pixabay.com
Na pihy pomáhá i příroda

Citron

Citron obsahuje nejen vysoké množství vitamínu C, ale chrání také před slunečním zářením a přispívá ke snížení produkce melaninu.

Abyste mohli citronem ošetřit pleť, vymačkejte z citronu dostatek šťávy a poté do ní namočte čistý bavlněný hadřík. Pomocí hadříku naneste citronovou šťávu na oblast, kde chcete zesvětlit pihy. Citron by měl na pokožce působit přibližně 20 minut, po uplynutí této doby pokožku opláchněte vlažnou vodou. Pro dosažení zamýšleného účinku byste tuto kúru měli provádět dvakrát týdně.


iZdroj obrázku: Pixabay.com
Použijte to, co znáte

Pokud se potom vydáte na slunce, nezapomeňte pleť ošetřit vhodným ochranným prostředkem proti slunečnímu záření. 

Aloe vera

O blahodárných účincích aloe vera na lidské zdraví by se dala napsat vědecká práce, a tak nijak nepřekvapí, že je tato rostlina účinná také při zesvětlování pih. Pokud budete na pihami posetá místa pravidelně aplikovat gel z vnitřku listů aloe, sníží se množství melaninu ukládané v kůži a tím se zmenší také pihy, které budou navíc i světlejší.

Podélně rozřízněte list aloe a jemně jím masírujte daná místa, a to po dobu asi 3 minut. Poté nechte gel působit po dobu 10 minut a pokožku opláchněte vlažnou vodou. Tento postup můžete bez obav opakovat každodenně, gel můžete dokonce nechat působit i přes noc.

Jablečný ocet

Účinnou látkou obsaženou v jablečném octu, která příznivě působí na zesvětlení pih, je kyselina jablečná. K přípravě kúry z tohoto druhu octa budete potřebovat:

  • 1 polévkovou lžíci jablečného octa, a 
  • 1 čajovou lžičku kvalitního včelího medu, nejlépe z místních zdrojů.

Kúru připravíte jednoduše smícháním obou ingrediencí. Směs poté naneste na pihami pokrytá místa, ale můžete jí samozřejmě ošetřit celý obličej. Octovou kúru nechejte na pokožce působit přibližně 20 minut, po uplynutí této doby pokožku opláchněte vlažnou vodou. Pro dosažení zamýšleného účinku byste tuto kúru měli provádět každý den, pokud však ošetřujete celý obličej, pak obden.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 158 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok