Voda na prázdný žaludek má mnoho výhod | JakZdravě.cz

Sklenice vody ráno nalačno zrychlí metabolismus, pomůže předejít zácpě a nakopne mozek na plné otáčky

Lidé si dávají nejčastěji ihned po ránu kávu nebo čaj. Udělejte změnu a začněte pít sklenici obyčejné vody na prázdný žaludek. Brzy zjistíte, jaké to má výhody.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vodu pijí lidé nejčastěji přes den z toho důvodu, že mají žízeň nebo dodržují pitný režim. Mnoho z nich však ani neví o tom, že pití vody na prázdný žaludek má mnoho pozitivních účinků a je prospěšné. Voda je nezbytná pro fungování všech orgánů v těle. Jestliže nejste zvyklí na pití vody na prázdný žaludek, začněte s malým množstvím. Následně si jděte vyčistit zuby, a dalších 45 minut nic nejezte. Poté si dejte snídani, a další dvě hodiny nic nepijte. Tento režim pomáhá lidskému zdraví více, než si možná myslíte.
Zrychlí se vám metabolismus

Jestliže vás po ránu bolí žaludek, dejte si sklenici teplé vody. Obyčejná pitná voda z vodovodního kohoutku na prázdný žaludek může povzbudit spalování a zrychlit metabolismus až o 25 %. Tím pádem začne probíhat lepší a rychlejší trávení jídla. To velice pomáhá při hubnutí. Snažte se množství vody zvyšovat, abyste omezili tělesný tuk. Když bude tělo správně fungovat, budete se cítit dobře, a navíc spalujete kalorie, aniž byste o tom tušili.


iZdroj fotografie: Pixabay

Vaše pleť bude čistší

Díky pitné vodě získáte levně a jednoduše čistší, jasnou a zářivou pokožku. Pitná voda pomáhá při odstraňování toxinů z těla. Zároveň pomáhá udržovat pravidelný pohyb střev. Pijte ji pravidelně a vyhnete se pocitům nafouknutí, které můžete občas pociťovat. Jestliže budou z vašeho těla odstraněny toxiny, oddálíte tím stárnutí. Toxiny totiž v těle poškozují některé buňky a proces stárnutí urychlují.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Detoxikace vnitřních orgánů

Svůj den začínejte vždy sklenicí obyčejné vody nebo můžete přidat i pár kapek citronu. Vaše tělo samo začne proces detoxikace, a zároveň nastartuje a zrychlí metabolismus. Dopřejte si teplou vodu, která v žaludku a střevech připraví žaludeční sliznice pro vylučování trávicích šťáv. Zlepší přechod potravy přes střeva, vylepší trávení, a nakonec i pravidelnost stolice. Pravidelný pitný režim pomáhá k odstraňování nepotřebných látek.

Teplá voda zmírňuje bolesti

V případě, že vás něco bolí, využijte místo studené vody tu teplou. Teplá voda dokáže například zmírňovat bolesti a křeče během menstruace. Tato rada je tedy vhodná primárně pro ženy. Ovšem nehodí se jen na křeče a bolesti, které jsou způsobené menstruací. Můžete ji pít při jakémkoliv druhu křečí. Zlepšuje totiž cirkulaci krve v kapilárách a uvolňuje svalové napětí.


iZdroj fotografie: Freepik

Zlepší se cirkulace krve

Někteří lidé mají problémy se studenýma nohama a jiné potíže, které jsou spojené s cirkulací krve. Měli byste pít na prázdný žaludek teplou vodu, a zlepší se i prokrvení celého těla. Lepší prokrvení znamená kvalitní zásobování buněk kyslíkem a živinami. Tím pádem bude lépe fungovat celý proces odstraňování metabolického odpadu buněk, zmírní se problémy se studenými končetinami a mnoho dalšího.

Nedostatek vody zpomaluje mozek

Dodržování pitného režimu by mělo být pro každého součástí života. Dostatečné zavodnění totiž pomáhá také mozku, aby správně fungoval. Už mírná dehydratace může mít vliv na správné soustředění. Dále dokáže ovlivnit kognitivní a motorické funkce, oslabit krátkodobou paměť, způsobit závratě, a také bolesti hlavy.

Zdroj: Bebeautiful

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby