Vodní meloun by se měl jíst pouze ve správný čas | JakZdravě.cz

Oblíbená letní pochoutka umí s tělem pěkně zamávat. Pozor na to, v jaký čas meloun jíte. Zdravotních benefitů využijete jen v určitý čas

Vodní meloun může nadělat více škody než užitku. Prozradíme vám, kdy je správné si jej dopřát, aby tělo využilo co nejvíce zdravotních benefitů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Léto je v plném proudu a my vymýšlíme, jak nejlépe a nejefektivněji hydratovat své tělo. Někdo preferuje koupání v bazénu, jiní sprchu, pití obyčejné vody a někdo raději své tělo hydratuje pomocí ovoce, především vodního melounu. Taková hydratace je jistě vhodným způsobem. Doplníte tak potřebnou vodu, ale i vitamíny a minerální látky. Je ale také dobré vědět, kdy takový meloun jíst. 
Zjistěte, kdy bude nejlepší čas

Není pochyb o tom, že by se meloun měl jíst každý den v jeho sezóně. Hydratuje tělo a je bohatý na minerály a vitamíny. Zde ale výhody nekončí. Dokáže také čistit ledviny od škodlivých látek, vyrovnává krevní tlak a poskytuje tělu potřebnou energii. Proto se meloun nedoporučuje jíst bezprostředně před spaním. Je lepší si ho dopřát ráno či dopoledne. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Specialisté na výživu doporučují, aby se meloun nepojídal před spaním. Je to z toho důvodu, že žaludek potřebuje určitý čas na jeho trávení. Po konzumaci meloun napíná žaludek a je velká pravděpodobnost, že byste se ráno vzbudili s bolestí břicha. Také obsahuje poměrně dost přírodního cukru, který poskytuje energii. A jako poslední se meloun nedoporučuje jíst před spaním z důvodu velkého množství tekutin, kvůli kterým musíme vstávat na toaletu. 

Několik dalších benefitů melounu

Pokud si meloun dopřejete studený, dokonale ochladí a hydratuje vaše tělo. To stejné platí i pro ledviny, jen s tím rozdílem, že je díky draslíku očistí od toxinů. Možná se nyní udivíte, ale vodní meloun obsahuje více lykopenu než samotná rajčata. Dále beta-karoten, hořčík a vitamin C. Veškeré obsažené vitamíny, ale i sloučeniny podporují zdravé tělo a poskytují ochranu před onemocněním širokého původu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Podtrženo sečteno, meloun je vhodné si dopřát v průběhu dne, ale na noc byste si ho měli odepřít. Doporučujeme meloun v období od června do konce srpna pojídat pravidelně. I jeho cena není nikterak vysoká a využít se dá jako dokonalé letní osvěžení. Níže se můžete inspirovat, jak si takový vodní meloun dopřát, aby nás osvěžil a naše těla z něj co nejvíce profitovala.  

Jak meloun využít

Začneme lahodným salátem, kterým je vhodné začínat každé ráno. Stačí nakrájet meloun na kostičky, přidat vodu s citronovou šťávou, lžičku medu a pár kostek ledu. Jako druhý recept můžete vyzkoušet meloun a okurky, jedná se o dokonale osvěžující kombinaci. Nakrájejte obě suroviny na plátky a odložte, aby meloun pustil šťávu. Poté přidejte několik lístků máty. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

A jako poslední recept můžete vyzkoušet melounový koktejl. Zachutná dospělým, ale i dětem. Připravte si hrnek melounu, hrnek sladkých jahod a jeden kelímek bílého jogurtu. Můžete připravit pouze salát, nebo veškeré suroviny vložit do smoothie mixéru a vytvořit hladký koktejl. Dosladit můžete například kokosovým cukrem, který je vhodnější a zdravější než třtinový cukr. 

Zdroj: Food, Times of India

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 151 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
30 let vdaná žena, která má 2 děti, narazila v obchodě na svou první lásku. Překvapivá reakce muže ji dostala do svízelné situace
Události247
Nový premiér Petr Fiala má jasno: Demokraté by měli mít jednoho společného kandidáta na budoucího prezidenta. Koho z kandidatury vyloučil?
VědaŽivě
Tušíte, co všechno se děje na Zemi během jediného dne? Tipněte si, kolik udeří blesků, pokácíme stromů či vyrobíme automobilů
adbz
Vyrobte si domácí prací prášek. Zbaví oblečení všech bakterií, virů, skvrn i chlupů. Ten kupovaný se mu nikdy nevyrovná