Oblíbená letní pochoutka umí s tělem pěkně zamávat. Pozor na to, v jaký čas meloun jíte. Zdravotních benefitů využijete jen v určitý čas

Vodní meloun může nadělat více škody než užitku. Prozradíme vám, kdy je správné si jej dopřát, aby tělo využilo co nejvíce zdravotních benefitů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Léto je v plném proudu a my vymýšlíme, jak nejlépe a nejefektivněji hydratovat své tělo. Někdo preferuje koupání v bazénu, jiní sprchu, pití obyčejné vody a někdo raději své tělo hydratuje pomocí ovoce, především vodního melounu. Taková hydratace je jistě vhodným způsobem. Doplníte tak potřebnou vodu, ale i vitamíny a minerální látky. Je ale také dobré vědět, kdy takový meloun jíst. 

Zjistěte, kdy bude nejlepší čas

Není pochyb o tom, že by se meloun měl jíst každý den v jeho sezóně. Hydratuje tělo a je bohatý na minerály a vitamíny. Zde ale výhody nekončí. Dokáže také čistit ledviny od škodlivých látek, vyrovnává krevní tlak a poskytuje tělu potřebnou energii. Proto se meloun nedoporučuje jíst bezprostředně před spaním. Je lepší si ho dopřát ráno či dopoledne. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Specialisté na výživu doporučují, aby se meloun nepojídal před spaním. Je to z toho důvodu, že žaludek potřebuje určitý čas na jeho trávení. Po konzumaci meloun napíná žaludek a je velká pravděpodobnost, že byste se ráno vzbudili s bolestí břicha. Také obsahuje poměrně dost přírodního cukru, který poskytuje energii. A jako poslední se meloun nedoporučuje jíst před spaním z důvodu velkého množství tekutin, kvůli kterým musíme vstávat na toaletu. 

Několik dalších benefitů melounu

Pokud si meloun dopřejete studený, dokonale ochladí a hydratuje vaše tělo. To stejné platí i pro ledviny, jen s tím rozdílem, že je díky draslíku očistí od toxinů. Možná se nyní udivíte, ale vodní meloun obsahuje více lykopenu než samotná rajčata. Dále beta-karoten, hořčík a vitamin C. Veškeré obsažené vitamíny, ale i sloučeniny podporují zdravé tělo a poskytují ochranu před onemocněním širokého původu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podtrženo sečteno, meloun je vhodné si dopřát v průběhu dne, ale na noc byste si ho měli odepřít. Doporučujeme meloun v období od června do konce srpna pojídat pravidelně. I jeho cena není nikterak vysoká a využít se dá jako dokonalé letní osvěžení. Níže se můžete inspirovat, jak si takový vodní meloun dopřát, aby nás osvěžil a naše těla z něj co nejvíce profitovala.  

Jak meloun využít

Začneme lahodným salátem, kterým je vhodné začínat každé ráno. Stačí nakrájet meloun na kostičky, přidat vodu s citronovou šťávou, lžičku medu a pár kostek ledu. Jako druhý recept můžete vyzkoušet meloun a okurky, jedná se o dokonale osvěžující kombinaci. Nakrájejte obě suroviny na plátky a odložte, aby meloun pustil šťávu. Poté přidejte několik lístků máty. 

iZdroj fotografie: Depositphotos


A jako poslední recept můžete vyzkoušet melounový koktejl. Zachutná dospělým, ale i dětem. Připravte si hrnek melounu, hrnek sladkých jahod a jeden kelímek bílého jogurtu. Můžete připravit pouze salát, nebo veškeré suroviny vložit do smoothie mixéru a vytvořit hladký koktejl. Dosladit můžete například kokosovým cukrem, který je vhodnější a zdravější než třtinový cukr. 

Zdroj: Food, Times of India

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Muž zaslechl křik své přítelkyně v koupelně, a tak za ní rychle běžel. Když ji uviděl v náruči s novorozencem, zpanikařil
Události247
Události247
Rodiče možná 5000 korun na dítě nedostanou. Návrh je prý protiústavní
VědaŽivě
VědaŽivě
„Spor o maso“ stále nemá vítěze. Když ho přestanete jíst, na vaše zdraví to bude mít značný dopad – pozitivní i negativní
adbz
adbz
Matka dvou dětí navrhla bez projektanta rekonstrukci bytu o 40 m². Světlý interiér prostor opticky o dost zvětšil