Výborný, a hlavně zdravím nabitý ledový čaj z manga - JakZdravě.cz

Výborný, a hlavně zdravím nabitý ledový čaj z manga

Mango je tropické ovoce, vyznačující se sytou zlatooranžovou barvou, hladkou konzistencí a výraznou, sladkou, lahodnou chutí. Mango zdomácnělo i u nás a v létě bývá oblíbený i mangový sorbet.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Možná jste však nevěděli, že mango má řadu velice příznivých účinků na lidské zdraví. Seznamte se s nimi a sami se rozhodněte, zda mango zařadíte na svůj jídelníček a zda si rovněž připravíte posilující čaj podle našeho receptu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mango je velmi chutné ovoce

Mango a lidské zdraví

Mango, a zejména jeho listy, obsahuje řadu vitamínů, zejména skupiny A a B, a také samozřejmě vitamín C. Látky v mangu pomáhají lidskému organismu udržovat také optimální hladinu minerálů.

Pokud trpíte diabetem neboli cukrovkou, je pro vás mango tím pravým ovocem. Čaj z manga totiž napomáhá léčbě cukrovky a příznivě působí na slinivku. Mango také brání ucpávání cév a zlepšuje průtok krve, čímž chrání člověka před rizikem vysokého krevního tlaku neboli hypertenze.  Odborníci doporučují pít alespoň šálek čaje denně, aby mohl v organismu takto příznivě působit.


iZdroj obrázku: Pixabay.com
Prospívá také zdraví

S pozitivním vlivem na cévní systém úzce souvisí také prevence srdečních onemocnění, kde má čaj z manga také své nepopiratelné místo. Zejména čaj ze zelených mangových listů totiž obsahuje velké množství přírodních antioxidantů, které tělo chrání před nejrůznějším toxiny a také před volnými radikály. 

Recept na lahodný mangový ledový čaj

Ideální je samozřejmě připravovat čaje z mangových listů, ty však není v našich podmínkách snadné si opatřit. Proto se dnešní recept zaměřuje na plod manga, který je v obchodech běžně dostupný. 

Pro přípravu tohoto čaje budete potřebovat následující suroviny:

  • středně velké mango, ideálně odrůdy Aplhonso – 2 ks
  • citronovou šťávu
  • čaj z lístků manga – 2 sáčky nebo 3 čajové lžičky
  • lístky máty
  • třtinový cukr
  • led.

Postup přípravy není nijak složitý. Mango oloupejte a nakrájejte na menší kousky, které vložte do ledničky. Přiveďte k varu menší množství vody a přidejte do ní čaj, který vařte po dobu 5 minut. Čaj poté sceďte a nechte vychladnout. Vychladlý čaj přelijte do mixéru, přidejte k němu dužinu z manga, třtinový cukr a trochu citronové šťávy. Směs dobře rozmixujte, přelijte do vyšší sklenice, přidejte podle potřeby led, nápoj ozdobte lístky máty a podávejte,

Přejeme vám dobrou chuť.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů