Odteď už melounovou kůru nikdy nevyhodíte. Skvěle okoření sexuální život, ale snadno podpoří i imunitu a krevní tlak

Meloun je letní pochoutkou, která obsahuje z 92 % vodu, značné množství vitamínů a minerálů a mnoho dalších důležitých živin.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nejoblíbenější částí melounu je červená dužina. Jedlý je však celý, stejně jako například okurka. Přináším vám několik důvodů, proč byste měli uvažovat i nad konzumací jeho zelených částí. Budete se zřejmě divit, ale melounová kůra může například pomoci mužům při erektilní dysfunkci. Nevěříte? Přesvědčíme vás.

V posteli to může být lepší

Síly zvyšující libido v melounu pocházejí z aminokyseliny citrulin, která je koncentrovaná v melounové slupce. Studie ukázaly, že užívání doplňků L-citrulinu může zlepšit erekci bez mnoha potenciálních vedlejších účinků spojených s Viagrou. Zkuste pokropit melounovou slupku citronovou šťávou a posypat ji chilli. Obě přísady jsou dobré pro vaše srdce i milostný orgán. Uvidíte sami, že vám to v posteli půjde lépe.

iZdroj fotografie: Pixabay

Kromě zlepšení výkonu v posteli může látka obsažená v melounové slupce pozitivně ovlivnit také jiný sportovní výkon. Většina důkazů je prozatím neoficiálních. Je však jisté, že citrulin podporuje dilataci krevních cév. Studie naznačuje, že doplňky citrulinu zlepšují přísun kyslíku ke svalům. Pokud jej chcete získat přirozenou cestou, vyzkoušejte nakládanou melounovou kůru. Jedná se o pochoutku především v jižních státech.

Obsahuje vlákninu a snižuje krevní tlak

Máte vysoký krevní tlak a váš lékař chce, abyste jeho hodnoty snížili? Zkuste jíst meloun včetně jeho kůry. Některé výzkumy totiž dokázaly, že právě látky obsažené ve slupce jsou schopné pomoci dospělým lidem kontrolovat krevní tlak. Citrulin jej snižuje, a tak je vhodný pro lidi s hypertenzí. Meloun je rovněž diuretikum. To se často předepisuje právě lidem s vysokými hodnotami krevního tlaku. Zkuste meloun zmrazit a pak ho celý sníst.

iZdroj fotografie: Pixabay

Kromě výše zmíněných výhod vám ledová pochoutka dodá také spoustu vlákniny. Ta pomáhá udržovat pravidelný pohyb střev. Navíc může snížit riziko vzniku nemocí tlustého střeva nebo hladinu cholesterolu v cukru a v krvi. Výhodné také je, že potraviny, které obsahují vlákninu, vás zasytí rychleji a pomohou vám dosáhnout zdravé váhy. Bohužel většina dospělých přijímá málo vlákniny. Zkuste ji tedy doplnit právě melounem.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
České matky se obuly do Simony Krainové kvůli výchově dětí. Jsou podle nich nevzdělané
Události247
Události247
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
VědaŽivě
VědaŽivě
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
adbz
adbz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič