Kouzelný přírodní prášek trvale odstraní lupy. Učiněný zázrak pro vaše vlasy, o kterém se moc nemluví

Stav pokožky hlavy poznáme hlavně podle bílých vloček, které se na vlasech vytvoří. Známe lék nejen na pokožku hlavy, ale i na další problémy s pletí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lupy se dají ošetřovat volně prodejnými šampony i krémy, které vám předepíše kožní lékař. Všechny produkty však mají jednu společnou složku, která působí blahodárně. Je to pyrithion zinečnatý. Na složení produktů ho můžete najít také jako pyrithion zinek. Tato přísada je antifungální, antimikrobiální a antibakteriální. Ošetřuje lupy a zmírňuje podráždění pokožky hlavy.

Má i další skvělé vlastnosti

Pyrithion zinku navíc reguluje produkci oleje a předchází svědění. Vhodný je pro ty, kdo mají lupy nebo seboreickou dermatitidu. Ta může být spojená s mastnou pokožkou hlavy. Šampony, které obsahují tuto složku, můžete bez problému používat každý den. Těm, kdo mají lupy nebo seboreu, se doporučuje denní mytí pokožky hlavy. Pokud máte hlavu suchou, pak je v pořádku používat šampon s pyrithionem na střídačku s klasickým šamponem.

iZdroj fotografie: Freepik

Pyrithion skvěle funguje se sulfidem seleničitým, který se také objevuje v šamponech proti lupům. Sám pyrithion funguje jako antimykotikum, takže snižuje množství plísní, které mohou vyvolávat záněty nebo tvorbu šupin. Skvělé je, že tato látka nepůsobí dobře jen na pokožku hlavy, ale i na obličej. Léčit může takzvané houbové akné, a také stav zvaný tinea versicolor, který způsobují kvasinky.

Zinek pyrithion znamená zdravé vlasy i pokožku hlavy

Pokud se zlepší zdraví pokožky vaší hlavy, bude to mít dobrý vliv také na vlasy. Pyrithion totiž může pomoci podpořit opětovný růst vlasů. Není to nic zvlášntího, vzhledem k tomu, že řada problémů s řídnutím vlasů a jejich vypadáváním souvisí s pokožkou hlavy. Pokud tedy budete mít čistou a zdravou pokožku hlavy, budou vaše vlasy plnější a zdravější. Pyrithion by měl pomoci také proti svědění, akné nebo psoriáze.

iZdroj fotografie: Unsplash

Zinek Pyrithione může pomoci vyčistit odumřelé kožní buňky na vaší hlavě. Jak již bylo řečeno, tím se zlepší i kvalita vašich vlasů. Celkový vzhled vlasů pak bude také mnohem lepší. Je to tím, že jejich vzhled je mimo jiné ovlivněný mastností pokožky hlavy a tloušťkou jednotlivých vlasů. Skvělé je, že pyrithion je bezpečný pro všechny typy vlasů. Pokud však máte velké potíže nebo pyrithion zinku nepomáhá, poraďte se s dermatologem.

Zdroj: Byrdie

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům