Vitamínová bomba rostoucí na každém druhém stromě. Snižuje záněty v těle, urychluje hojení a bojuje proti stárnutí

Pokud netrpíte alergií na ořechy, doporučujeme, abyste si je dopřáli každý den. Jejich benefity pro zdraví jsou opravdu obrovské.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tento druh ořechů je nejen chuťově dokonalý, ale také zdravý. Obsahují zdravé tuky, vlákninu, vitamíny a minerální látky. Výčet výhod je opravdu široký, nehledě na to, že je nemusíme kupovat a utrácet za ně peníze. Na podzim (zejména v říjnu) je můžeme u polních cest nasbírat a nemusíme za ně utratit ani korunu. Zjistěte několik významných výhod, které vlašáky nabízí, uvedla  Marsha McCulloch, MS, RD

Přímo nabité antioxidanty

Vlašské ořechy mají vyšší antioxidační aktivitu díky vysokému obsahu vitaminu E, než jiné ořechy. Dále obsahují sloučeniny nazývané polyfenoly, které jsou obsažené především ve slupce ořechu. Pokud si je dopřejete každý den, stačí jedna menší hrst, bráníte tak své tělo před špatným LDL cholesterolem, který způsobuje kornatění cév, což vede k ateroskleróze. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bohatý zdroj Omega-3 kyselin

Mají také výrazně vyšší obsah Omega-3 mastných kyselin než kterýkoliv jiný ořech. Poskytují 2,5 gramů na jednu porci, tedy 28 gramů. Jedná se o esenciální tuk, který je nejideálnější získat ze stravy, nikoli z umělých doplňků. Jedna porce vlašských ořechů denně, snižuje pravděpodobnost vzniku onemocnění srdce až o deset procent.    

iZdroj fotografie: Depositphotos

Snižuje zánět v těle

Zánět je jen začátkem rozvoje autoimunitního onemocnění nebo rakoviny. I zánět v zubu, pokud se neřeší, může způsobit onemocnění srdce. Doporučujeme ho nebrat na lehkou váhu, stojí za rozvojem Alzheimerovy choroby a rakoviny. Polyfenoly, hořčík a aminokyselina arginin ve vlašských ořeších mohou pomoci při léčbě zánětu, a také působí jako prevence proti vzniku.    

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdravý trávicí trakt

Mnoho odborníků na výživu prozradilo, že pokud je ve střevě člověka více dobrých bakterií a mikrobů než těch špatných, zažívací trakt funguje dokonale. A jak jistě víte, imunita začíná ve střevech. Pokud jsou tedy ve špatném stavu, jste unavení, často nemocní, máte akné či ekzém a jiné potíže. Doporučujeme do jídelníčku zařadit ořechy, dokáží pozitivně ovlivnit vaši střevní mikroflóru.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Snižuje riziko vzniku rakoviny

Pojídání ořechů snižuje riziko vzniku rakoviny prsu, prostaty, tlustého střeva a konečníku. Díky střevním mikrobům jsou polyfenoly převedeny na sloučeniny zvané urolitiny chránící naše buňky. Tyto sloučeniny chrání před vznikem zánětu způsobující rakovinu. Je třeba si uvědomit, že i vás životní styl musí být souměrný zdravému tělu. Ořechy vám nepomohou, pokud budete kouřit, pít alkohol a jíst průmyslově zpracované potraviny. Dbejte na složení svého jídelníčku, dostatek spánku a vyhýbejte se stresu.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomalé stárnutí pokožky

První věc, která vám pomůže udržet pevné zdraví, jsou zdravé stravovací návyky. To stejné platí i u stárnutí pokožky. Pokud kouříte a žijete ve stresu, vaše pleť rychleji stárne. Je tedy potřeba zvýšit příjem vitamínů, minerálních látek, ale i antioxidantů, kterými je vlašský ořech přímo nabitý. Obsahují také tuky, které se v těle mění na energii, proto pokud si je dopřejete každý den, budete se cítit vitální a plní elánu.   

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podpora dobře fungujícího mozku

Ořech tohoto typu je pro mozek přímo blahodárný. Studie provedené na zvířatech odhalily, že živiny obsažené ve vlašácích, včetně polynenasycených tuků, polyfenolů a vitaminu E, pomáhají snížit oxidační stres a záněty v mozku. Jistě už jste slyšeli spojitost mezi stresem a vznikem Alzheimerovy choroby. Jedná se o nevyléčitelnou nemoc, která je známá především u starších lidí. Dopřejte si každý den hrst ořechů a zlepšíte tak učební schopnosti, paměť a psychické potíže.

 Jak jste na to vy s ořechy? Jíte je každý den pro podporu pevného zdraví?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr