Zbavte se oteklých nohou snadno a rychle | JakZdravě.cz

Přírodní semínka, která zatočí s otoky nohou jednou provždy. Oblíbené koření, které používáme všichni do salátu

Mnoho z nás má zaměstnání, které způsobuje otoky nohou. Zkuste naše „babské“ rady a tipy a ulevte si od otoků snadno a rychle.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Není moc lidí, kterým by se vyhnula změna životního stylu a přechod k převážně sedavým typům zaměstnání. Sedavý způsob života s sebou ovšem přináší mnoho zdravotních potíží. Někdo dokonce považuje takovýto způsob života za jedno z největších rizik pro celkové zdraví našeho organismu. Přibírání na váze, ztuhlá šíje, bolest krku, ramen či bederní páteře, to vše jsou důsledky. Nedostatek pohybu může někdy vést až k tomu, že vám začnou otékat nohy.
Co způsobuje oteklé nohy

Lékařský termín pro otok je edém. A za otoky nohou mohou stát různé důvody. Navíc to může signalizovat zdravotní problémy, jako jsou například potíže s ledvinami, infekce, záněty kloubů a jiné. Každopádně, dlouhé sezení bez dostatku tekutin může vést k otoku.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyzkoušejte kamennou sůl

Pouhá špetka soli dokáže s vašimi nohami zázraky a zbaví je otoků a bolestí. Namočte si nohy do kbelíku s vlažnou vodou a přidejte trošku kamenné soli. Její protizánětlivé účinky zklidní vaše chodidla. Provádějte to dvakrát denně, dokud otok nezmizí.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Použijte grapefruitový esenciální olej

Grapefruitový esenciální olej je skvělý způsob, jak snížit bolest a otoky, protože obsahuje mnoho antioxidantů. Má také protizánětlivé účinky, které rovněž pomáhají snižovat otoky. Přidejte si do koupele pár kapek tohoto oleje a relaxujte.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zvedněte na chvíli nohy nahoru

Pokud chcete zmírnit otoky nohou, zkuste je několikrát denně na pár minut zvednout. Když ležíte, položte si nohy na polštář, aby byly aspoň trošku vyvýšené. I ležet na podlaze a mít nohy opřené o zeď může pomoci. Zlepší se krevní oběh v celém těle.


iZdroj fotografie: Depositphotos

V teplech jezte meloun

Dokonce i čerstvý meloun může pomoci od otoků, protože obsahuje 92 % vody. Tyto plody totiž pomáhají snižovat zadržování tekutin v těle. Takže v letních měsících není nic lepšího, než si vzít meloun a pochutnat si.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zapijte vodou semínka koriandru

Semínka koriandru mají protizánětlivé účinky. Právě to z nich dělá oblíbené pomocníky v léčbě otoků. Vše, co musíte udělat, je přidat 2 nebo 3 lžičky semínek do vody a uvařit je. Aspoň polovina vody se vypaří. Roztok pak nechte trošku vychladnout a dvakrát denně popíjejte.

Zdroj: Thehealthsite

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů