Zbavte se vyhřezlé ploténky tím, že poznáte i směs ze 3 surovin

Tento osvědčený domácí lék vám pomůže ozdravit mnoho orgánů a ochrání vás před řadou nemocí. Jeho příprava je jednoduchá a nevyžaduje mnoho investic.

ischias i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Dlouhé sezení u počítače, každodenní přetěžování zad, zranění nebo nesprávné držení těla – to vše a mnohem více faktorů může vést k vyhřezlé ploténce, což je nebezpečný problém, který může velmi negativně ovlivnit váš život. Dokonce i lékaři potvrzují, že tímto nepříjemným a složitým onemocněním trpí téměř třetina populace, ovšem jen málokdo ví, jak se s ním správně vypořádat. Naštěstí však existuje jednoduchý domácí lék ze 3 surovin, které jsou snadno dostupné a nevyjdou vás na téměř žádné peníze. 

Vyhřezlá ploténka a lidské zdraví  

Meziobratlové ploténky se nachází mezi obratli a jsou takzvaným polštářem, který se skládá z látky podobné hustému gelu zvané nucleus pulposus – ten je zase chráněn chrupavčitými vlákny annulus fibrosus. Pokud však dojde k zatížení nebo poškození těchto vláken a obsah ploténky začne vystupovat do páteřního kanálu, dochází k výhřezu ploténky a utlačení nervových zakončení, což způsobuje nepříjemné bolesti zad a končetin. A pokud se toto onemocnění neléči včas, může vyžadovat operaci. 

Mezi časté příznaky tohoto problému patří kromě bolesti zad a končetin také necitlivost, pocit mravenčení na kůži a časté brnění. Obvykle onemocnění postihuje krční a bederní oblast páteře, což jsou nejpohyblivější části této důležité kosti – právě ty jsou také nejčastěji zatěžovány při sedavém zaměstnání, náročných tělesných pracích a absenci pohybu. Pokud se s vyhřezlou ploténkou potýkáte i vy, můžete si ulevit od bolesti pomocí jednoduchého léku ze 3 surovin.  

Léčebný obklad

Abyste se vyhnuli nutným operacím a dalším komplikacím, které může vyhřezlá ploténka způsobovat, můžete vyzkoušet tento jednoduchý domácí lék – ještě před jeho použitím byste se měli raději poradit se svým praktickým lékařem, zda je to pro vás vhodné řešení a není již pozdě. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • 100 gramů prášku z červeného jílu
  • 200 mililitrů jablečného octa
  • 2 až 3 listy bílého zelí
iZdroj fotografie: Depositphotos

Příprava je poté již velmi jednoduchá: 

  • Nejprve smíchejte jíl s octem, dokud nezískáte hustou krémovou hmotu.
  • Nádobu se směsí vložte do vodní lázně a nechte ji zahřívat do doby, než jíl začne tát a obě ingredience vytvoří jednolitou hmotu. 
  • Poté sundejte směs z ohně a nechte ji několik minut vychladnout.
  • Následně směsí potřete bolavé místo a položte na něj listy bílého zelí – místo poté zabalte do ručníku a nechte obklad působit, dokud bolest zcela nezmizí.
  • Takto můžete pokračovat každý den, a pokud se problém nelepší, raději vyhledejte odbornou pomoc. 

Nezapomeňte pečovat o svá záda 

Abyste se vyhnuli problémům a ochránili se před nebezpečnými problémy, jako je právě vyhřezlá ploténka, měli byste přijmout některé návyky, které udrží vaše záda v co nejlepší kondici. Patří mezi ně především pravidelné cvičení, strečink a jóga, plavání nebo gymnastika – stačí je zařadit do svého každodenního života a žádná bolest vás již nepřekvapí. Je také vhodné konzumovat dostatek fermentovaných mléčných výrobků, zeleniny a ovoce, celozrnných výrobků a medu, které přináší léčivý účinek pro celé tělo a chrání kosti a klouby před poškozením. 

Jak se tato léčivá směs osvědčila vám?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články