Bolest sedacího nervu je častý problém, který v současné době trápí čím dál více lidí. Úlevu vám však dokáže přinést i něco tak jednoduchého, jako je tenisový míček.
Velká část světové populace v současné době trpí bolestmi kloubů a svalů v různých částech těla, a to zejména co se týče sedacího nervu. Podle lékařky Peggy Pletcher k problémům může přispívat mnoho faktorů, jako je zejména sedavý životní styl, nezdravá strava a nedostatečný pohyb. Pokud se s nimi potýkáte i vy, můžete se však obrátit na tenisový míček, který vám účinně pomůže snížit napětí v daném místě a přinést tak rychlou úlevu. Masáž je obvykle nejužitečnější v oblasti zádových a stehenních svalů – stačí na ně vyvinout tlak a bolest bude pryč.
1) Bolest sedacího nervu
Tenisový míček se obzvláště účinně osvědčil v případě bolesti sedacího nervu. Pokud se s tímto problémem potýkáte i vy, stačí si lehnout na záda a položit jej pod bederní svaly. Poté po něm několik minut přejíždějte ze strany na stranu, nahoru, dolů a zhluboka dýchejte – aby byla metoda co nejúčinnější, provádějte ji po dobu 5 minut. Je ovšem důležité si uvědomit, že bolest mohou způsobovat faktory, jako je sedavé zaměstnání a nedostatečný pohyb. Proto se zaměřte také na pravidelné protahování a sport.
2) Bolest ramen
Bolest ramen je další častý problém, který trápí mnoho lidí se sedavým zaměstnání a ty, kteří tráví dlouhé hodiny u počítače. Stejně tak k němu však může dojít v důsledku zvedání těžkých předmětů nebo například také po odklízení sněhu. Pokud se s ní potýkáte i vy, stačí si opět lehnout na zem a položit si tenisový míček mezi lopatky. Poté po něm začněte přejíždět zleva doprava, zhruba po dobu 5 minut. Můžete se také snažit pohybovat rameny a vyvíjet větší tlak tam, kde vás to nejvíce bolí.
3) Zatížení hrudníku
Křeče a napětí v hrudníku mohou snadno vést k dýchacím potížím a problémům s nervovým systémem. Pokud problém trápí i vás, lehněte si na břicho a položte si tenisový míček pod klíční kost, přičemž se snažte zhluboka dýchat. Poté jím začněte pohybovat ze strany na stranu, nahoru a dolů a snažte se vyvíjet největší tlak v oblasti, kde pociťujete nejsilnější bolest. Pro prevenci můžete praktikovat některá doporučení, jako je posilování hrudníku, udržování rovného těla v sedě a navštěvování masážních center.
4) Bolest v pažích
Pokud cítíte bolest a napětí v loktech nebo prstech a dlaních, položte ruku na tenisový míček a druhou rukou na ni začněte tlačit – poté na míček zatlačte a držte jej silně po dobu jedné minuty, přičemž se o něj snažte opřít celou váhou svého těla. Následně po dobu tří minut pohybujte míčkem nahoru a dolů. Dalším účinným způsobem, jak problému předejít, je protahování dlaní, a to nejlépe ihned po ránu a kdykoliv během pracovního dne (zejména pokud intenzivně zaměstnáváte své prsty).
5) Ztuhlý krk
Po dlouhém dni v kanceláři, práci na počítači nebo psaní potřebují protažení také vaše krční svaly. V takovém případě si stačí opět lehnout na podlahu a pod základnu lebky přiložit dva tenisové míčky. Poté po nich začněte jezdit hlavou nahoru a dolů, po jedné minutě ze strany na stranu. Úlevu byste měli pocítit téměř ihned.