Obědy nebo svačiny jsou v práci někdy hektické, a tak sníte první co máte po ruce, nebo nejíte vůbec. To ale může časem způsobit různé zdravotní komplikace.
Sedíte celý den v kanceláři, ve škole nebo dokonce doma u stolu nebo na gauči. Odborníci na zdraví varují, že sedavý způsob života má negativní vliv na vaše zdraví. Budete mít ochablé svaly na nohou, můžete začít přibývat na váze a zvyšujete riziko vzniku chronických onemocnění. Celodenní sezení dokonce může zapříčinit vznik špatných stravovacích návyků a to většinou vede k obezitě. Identifikujte své špatné stravovací návyky a bojujte s nimi.
Vynechávání a odkládání jídla
Snažíte se dodržet termín odevzdání práce, a tak pracujete i přes oběd. To je ale jeden z důvodů přejídání zejména ve večerních hodinách, což vede k přibírání na váze. Naplánujte si jídlo na celý den, včetně svačin. O víkendu se zaměřte na kvalitní zdravou stravu, například ovoce, zelenina, libové maso nebo celozrnné výrobky.
Pití slazených a energetických nápojů
Pití pouze slazených nápojů nebo energetických drinků může být důvodem přibývání hmotnosti a zároveň zvyšuje riziko chronických onemocnění. Místo nákupu limonád si pořiďte láhev na vodu a mějte ji vždy po ruce. Pití vody a neslazených čajů vás zasytí a nebudete mít potřebu mlsat.
Schovávání sladkého v šuplíku pracovního stolu
Rychlé sladké svačinky, které máte vždy po ruce a schované v šuplíku, vás sice na chvíli zasytí, ale jsou plné cukru a tuku. Vyměňte je za zdravější potraviny, například oříšky a sušené ovoce. Ty jsou zdrojem minerálů, vitamínů a vlákniny, které jsou zdraví prospěšné.
Bezmyšlenkovité svačinky
Celodenní sezení vede většinou k bezmyšlenkovitému přejídání. Hrst preclíku tady, za chvilku si dáte pár oříšků nebo něco sladkého a takto to většinou trvá celý den, něž se nadějete sníte toho mnohem víc, než je potřeba, a postupem času se začne zvyšovat i vaše hmotnost.
Jídlo při práci
Pokud jíte při práci, někdy si ani neuvědomujete, že něco konzumujete. Je vědecky dokázáno, že lidé kteří jedí při práci toho snědí o 50 % více, jsou rozptýlení a nepřemýšlí nad tím co jedí a kolik toho snědí. Na svačiny a oběd si vždy udělejte přestávku, pokud budete najedení, nebude vyhledávat jídlo při práci.
Jídlo ve stresu
Nestíháte, jste ve stresu a ten pak zajídáte čokoládou nebo sušenkou, kterou máte zrovna po ruce. Je dobré si naplánovat pravidelné svačinky a stresovému přejídání se vyhnout. Svačiny by měly obsahovat nejlépe něco lehkého, měly by se skládat z ovoce nebo zeleniny.
Práce v kuchyni
Mít kuchyň hned vedle pracovního stolu nebo v jeho blízkosti, může být sice praktické, ale nutí vás to neustále vstávat od práce a hledat něco k snědku. Je dobré mít pracovní stůl co nejdále od kuchyně, pokud možno i v jiném patře domu. Vyhnete se tak tomu, že budete odbíhat od práce a vyhledávat něco k zakousnutí.