S bakteriální infekcí krku zatočí 4 babské medicíny. Jejich příprava není vůbec složitá

Bolest v krku může být velmi nepříjemná, zvlášť pokud se jedná o bakteriální infekci. Existuje ale řada přírodních tipů, jak s nepříjemnými příznaky zatočit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Pexels
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Pexels
i Zdroj fotografie: Pexels
i Zdroj fotografie: Pexels
i Zdroj fotografie: Pexels
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
                   

Bakteriální infekce krku dokáže být nejen velmi nakažlivá, ale také bolestivá. Tato infekce je způsobena bakterií zvanou streptokok a standardní antibiotika s ním mnohdy nedokážou bojovat. Pokud na tuto infekci trpíte, nebo jí chcete předcházet, máme pro vás zaručené domácí tipy, které se vyplatí vyzkoušet. Dokážou nejen zmírnit příznaky, ale také posílit váš imunitní systém, aby tuto nepříjemnou infekci zvládl, upozorňuje odbornice Debrou Rose Wilsonovou, Ph.D., MSN, RN, IBCLC, AHN-BC, CHT.

Vitamín D a jablečný ocet

Bylo vědecky prokázáno, že vitamín D hraje důležitou roli při udržování zdravého a silného imunitního systému. Podle studie zveřejněné ve vědeckém časopise Mezinárodní deník infekčních chorob existuje přímá souvislost mezi nedostatkem vitaminu D a recidivou respiračního onemocnění způsobeného streptokokovými bakteriemi skupiny A.

Vitamín D je možné jednoduše doplnit zařazením specifických potravin do vašeho jídelníčku, například ryb a mořských plodů (losos, krevety, sardinky, tuňák, ústřice). Vitamín D obsahují také houby, některé druhy sýrů nebo vaječné žloutky. Jablečný ocet, který je možné použít do zálivek na saláty nebo například na přípravu nakládané cibulky, obsahuje kyselinu octovou, což je přírodní látka s antibakteriálními účinky a je tak skvělou prevencí.

Bylinný čaj a mátový olej

Bylinkový čaj je ideálním prostředkem pro zmírnění příznaků bakteriálního onemocnění. Heřmánkový čaj například obsahuje antioxidanty, které snižují bolest a zarudnutí, zatímco pampeliška léčí infekci a posiluje imunitní systém. Pro své antibakteriální a antiseptické účinky můžete zvolit také mátový čaj, který zklidní infekci ve vašem hrdle.

Mátu můžete použít také v podobě oleje. Mátový olej obsahuje mentol, který působí chladivě a zklidňuje hrdlo. Přidejte několik kapek mátového oleje do sklenice vody pro vnitřní použití. Pokud je vám chuť máty ve vodě nepříjemná, můžete mátový olej nakapat například do džusu. Mátový olej je možné také nakapat do horké vody a inhalovat v podobě páry. Tak má pak zklidňující účinky nejen na zanícené hrdlo, ale také uvolňuje ucpané dutiny.

Med a citron

Ne nadarmo se tato přírodní kombinace používá do mnohých léčivých pastilek. Látky obsažené v citronu mají na naše tělo blahodárné čistící účinky, a díky tomu se snáze zbavíte nepříjemné infekce. Med na druhou stranu dokáže svými regeneračními účinky zanícené hrdlo zklidnit a železo obsažené v medu stimuluje krvetvorbu. Med i citron si můžete přidat do bylinkového čaje a infekce pak nebude mít šanci.

Triky podle našich babiček: vývar z kostí a černý bez

Horká a vydatná polévka je lék doporučovaný na všechny možné neduhy už našimi babičkami. Vývar z kostí nabitý minerály dokáže snadno absorbovat fosfor, hořčík a vápník. Navíc vás udržuje hydratované a udržuje imunitní systém v chodu.

Na černý bez naše babičky také nedaly dopustit. Proto jej sbíraly o sto šest hned ve chvíli, co vykvetl. Z černého bezu se nejčastěji připravují sirupy, marmelády nebo například bezové likéry. Bez má totiž antivirové a antibakteriální vlastnosti, které jsou užitečné v boji proti virovému onemocnění krku. Pro rychlou úlevu je možné použít také bezovou tinkturu, která se připravuje z květů černého bezu a bílého vína.

Na co si dát pozor?

I přesto, že existuje mnoho přírodních způsobů léčby, které se tradují z generace na generaci, je důležité sledovat příznaky a to, zda se mírní nebo naopak zhoršují. V případě zhoršení doporučujeme navštívit ošetřujícího lékaře, protože se tak vyhnete případným dalším vážnějším zdravotním komplikacím.

Máte nějaké své generacemi osvědčené tipy, jak vyléčit zanícené hrdlo?

Zdroj: Healthline

Galerie

Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články