Rozbolel vás náhle zub? Cibule a hřebíček jsou osvědčenou metodou našich předků. Fungují lépe než umělé léky

Nepříjemná bolest dokáže hodně potrápit. Když nemáte doma žádná analgetika, můžete si vypomoct přírodními léčivy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Užívat syntetické léky někdo z principu nechce. Nezdá se mu totiž dobrým nápadem do sebe dávat průmyslově vyrobené léky a raději sahá pro přírodních léčivech. Vždyť už naší dávní předkové se tímto způsobem léčili. Stejného názoru je i lékařka Joanne Emily Shay, MD, která ve své praxi využívá výhod akupunktury. Jakými domácími prostředky si lze pomoci?

Jak snížit horečku

Ke snižování horečky se běžně používají antipyretika. Patří k nim léky s obsahem paracetamolu, ibuprofenu či kyseliny acetylsalicylové. Z přírodních prostředků horečku dokáže snižovat zelený čaj odvar z vrbové kůry, nebo vlhké zábaly. Někdo doporučuje i studenou sprchu, ale ta může být i kontraproduktivní a způsobit šok a bezvědomí. Vhodnější jsou zábaly pomocí vlhkých ručníků, které se přikládají okolo hlavy, zápěstí, krku nebo kotníků. Raději vyberte jen dvě místa, aby nedošlo k příliš prudkému poklesu teploty.

iZdroj fotografie: Pixabay
Snížit horečku u dětí i dospělých je možné pomocí vlhkých zábalů.

Teplá a studená voda

Léčba pomocí studené nebo teplé vody se osvědčila už v minulosti. A používá se dodnes. Studený zábal hlavy umí odstranit bolest. Zábal by ovšem na hlavě neměl zůstat zbytečně dlouho, stačí ho přiložit jen na krátkou dobu. Na otoky a záněty svalů je vhodné použít ledový zábal, který přinese úlevu. Na bolestivou a nepříjemnou artritidu v kloubech zase platí teplé zábaly – třeba namočený ručník ohřátý v mikrovlnné troubě, jenž se přikládá na nemocnou část těla.

iZdroj fotografie: Pixabay
Cibule je velkým pomocníkem při bolesti ucha.

Hřebíček a cibule

Jestliže vás rozbolel zub, lze si před návštěvou zubního lékaře vypomoct hřebíčkem. Ten má tu moc, že dokáže bolest potlačit. Stačí vzít pár kousků tohoto koření a v ústech přiložit na bolavé místo. Řádně potrápit umí i pulzující bolest v uchu a pocit tlaku, obvykle se vyskytuje při zánětu středního ucha. Zde bývá nápomocný cibulový obklad z nasekané a pomačkané cibule, která se vloží do plátěného kapesníku a přiloží na bolavé ucho.

A jak si doma vypomáháte s bolestí vy?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články