Znáte Lví dech? Jeho přínosy pro duševní i fyzické zdraví jdou nad rámec všech léků

Jóga zahrnuje velké množství pozic, které vám pomohou zlepšit jak fyzické, tak i psychické zdraví. Pozice lva je vhodná k uvolnění napětí a stresu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Cvičení Jógy je velmi populární a některé cviky a pozice můžou prospět vašemu emociálnímu a duševnímu zdraví. Dechové cvičení pomohou zlepšit dýchání a životně důležitou energii. Některé dýchací techniky umožňují zvýšit kapacitu plic, zlepšit koncentraci a také se vám bude lépe spát, upozorňuje Courtney Sullivan, certifikovaná instruktorka jógy.

Lví dech neboli Simhasana

Tuto pozici můžete cvičit v rámci celého cvičení jógy, ale lze ji provádět kdykoli si potřebujete odpočinout a ulevit od stresu. Toto dechové cvičení zmírňuje stres, eliminuje toxiny v těle a stimuluje horní část hrudníku, hrdlo a hlasivky. Díky pozici lva zrelaxujete svaly na obličeji a krku, což je praktické zejména pokud jste dlouho mluvili. Má velký vliv na vaše duševní zdraví pomůže vám uvolnit emoce a myšlenky.

iZdroj fotografie: Pexels

Kdy a kde provádět dechová cvičení

Některá dechová cvičení můžete provádět kdykoliv a kdekoliv. Pozici lva si ale raději nechte do soukromí na doma, zbytečně byste na sebe na veřejnosti upozorňovali. Najděte si čas sami na sebe, cvičte jógu a procvičujte lví dech raději doma v soukromí.

Zařazení lvího dechu do cvičení

Pozici lva je vhodné zařadit na začátek nebo konec ásany, pokud se cítíte ve stresu můžete provádět pouze tuto pozici, která váš stres zmírní. K provádění této pozice si můžete vybrat více poloh, například v sedě na zemi nebo na židli, ale i na všech čtyřech.

iZdroj fotografie: Pexels

Jak na pozici lva

Najděte si vhodné místo na podlaze a pohodlně se posaďte. Nakloňte se mírně do předu a ruce položte na zem před sebe. Roztáhněte prsty od sebe a při dýchání vydechujte vždy nosem. Poté otevřete ústa, vystrčte jazyk aby směřoval dolů k bradě a silně vydechujte. Při výdechu vydávejte zvuky jako lev, které jdou z hloubi břicha. Chvíli volně dýchejte a poté lví dech znovu opakujte, alespoň sedmkrát. Zakončete hlubokým dýcháním a relaxací.

S každým výdechem si představujte jak vás veškerý stres opouští. Pokud vás něco trápí, představte si jak vaše trápení z vás právě odchází. Věřte, že se vám opravdu uleví, když se se vším negativním rozloučíte a ze svého těla necháte vše odejít.

iZdroj fotografie: Pexels

Pozice lva je prospěšná pro vaše zdraví

Pozice lva může být prospěšná pro osoby, které trápí astma. U dětí s poruchou autistického spektra může pomoct eliminovat nesoustředěnost a regulovat stres. Zmírňuje stres a úzkost. Pomáhá zlepšit spánek a koncentraci, snižuje krevní tlak a zlepší kapacitu vašich plic. Dokonce může pomoct při odvykání nikotinu, protože snižuje chuť na cigaretu.

Pokud jste začátečník a nebudete pozici lva dělat správně, mohlo by se vám udělat i nevolno. Pro začátek je dobré si najít kvalifikovaného instruktora jógy, který vám se vším poradí a řekne jak dělat pozice správně a jak u nich dýchat.

Cvičíte jógu? Pokud ano, docházíte do studia nebo cvičíte doma v soukromí?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Muž zaslechl křik své přítelkyně v koupelně, a tak za ní rychle běžel. Když ji uviděl v náruči s novorozencem, zpanikařil
Události247
Události247
Rodiče možná 5000 korun na dítě nedostanou. Návrh je prý protiústavní
VědaŽivě
VědaŽivě
„Spor o maso“ stále nemá vítěze. Když ho přestanete jíst, na vaše zdraví to bude mít značný dopad – pozitivní i negativní
adbz
adbz
Matka dvou dětí navrhla bez projektanta rekonstrukci bytu o 40 m². Světlý interiér prostor opticky o dost zvětšil