Cílem je ploché břicho: Stačí provádět 3 cviky 5 minut denně a výsledky se dostaví dřív, než by kdokoli čekal

Tyto snadné cviky vám dopomohou k ploššímu břichu a vyrýsovaným svalům. Doplňte je kardio cvičením a zdravou stravou a brzy získáte vysněnou postavu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když lidé přemýšlí o hubnutí, jako jedna z prvních věcí je napadne pevné a vypracované břicho. Neradi vám to říkáme, ale každodenní cvičení stovek sklapovaček není tím nejlepším způsobem, jak se břišního tuku zbavit. Jak vysvětluje sportovní koučka Jennifer Mathe, MS, ve skutečnosti cviky, které podporují bodovou redukci, prostě neexistují. Není možné být obézní a zároveň mít ploché, vypracované břicho. Stejně tak nemůžete cvičit jen jednu skupinu břišních svalů a chlubit se vypracovaným břichem. 

Jednoduché cviky na břišní svaly

Pokud je vaším cílem ploché břicho, musíte se zaměřit na všechny tři hlavní části. Je třeba jej posílit zespodu, zvrchu i ze stran. Bohužel neexistuje jen jeden cvik, který by posílil všechny tři oblasti najednou. Existují však poměrně jednoduché cviky pro každou svalovou skupinu zvlášť.

Cvičení 1: Spodní část břicha

Toto cvičení dobře rozpumpuje vaše břišní svaly a pomůže vám zbavit se tukových zásob v dolní části břicha. Lehněte si na záda, zvedněte rovné nohy nahoru, spusťte je dolů k podložce, ale nepokládejte je, a opět zvedněte nahoru ke stropu. Opakujte 25-30krát.

Cvičení 2: Šikmé břišní svaly 

Tento cvik je jedním z nejúčinnějších pro odstranění tuku na bocích a celkové zpevnění břicha. Klekněte si na všechny čtyři, ruce držte propnuté a střídavě přitahujte koleno jedné nohy k opačné paži. Ideálně proveďte 20 opakování na každou nohu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Cvičení 3: Horní část břicha

Tímto cvikem zpevníte horní část břicha, kde máte nejméně tuku, a také výrazně vytvarujete břišní svaly. Lehněte si na záda a s výdechem zvedejte trup, chodidla zůstávají na podlaze. Vytáhněte paže dopředu a posaďte se. Poté se opět spusťte na podlahu. Proveďte 20 až 30 takových zdvihů. Cvičte pomalu a zvedejte se obratel po obratli.

Bonusový cvik

Kromě těchto cviků existuje ještě jeden, který můžete provádět, ať jste kdekoli, a to je břišní podtlak. Jeho provedení je velmi jednoduché: zhluboka se nadechněte, pak naplno vydechněte, při výdechu zatáhněte břicho co nejvíce to jde a v této poloze několik vteřin vydržte, pak se uvolněte a nadechněte. Snažte se toto cvičení provádět kdykoli si vzpomenete, je velmi užitečné nejen pro břišní svalstvo, ale také pro zdraví vašich vnitřních orgánů.

Další tipy

Snažíte-li se zhubnout, mějte na paměti, že nejdůležitějším faktorem je strava. Pokuste se zásadně omezit nebo úplně vynechat nezdravé potraviny, jako jsou sladkosti, smažená jídla a fast food. Naopak zvyšte příjem zdravých proteinů, syrového ovoce a zeleniny. 

Jak jsme již zmínili, není možné hubnout jen jednu část těla (v tomto případě břicho). Pokud tedy toužíte po plochém a vyrýsovaném břiše, snažte se zhubnout celkově. V tom vám může pomoci i kardio cvičení. Mezi skvělá kardio aerobní cvičení na břišní tuk patří:

  • chůze, zejména v rychlém tempu
  • běh
  • jízda na kole
  • veslování
  • plavání
  • skupinové fitness lekce

Které cviky na břicho patří k vašim nejoblíbenějším?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články