Minutový trik s tenisákem zbaví bolesti nohou jako mávnutí proutkem. Stačí dodržet jednoduchý postup

Jednoduché triky, které Vám rychle a efektivně pomohou ulevit od bolesti chodidel. Věnujte se jim pár minut denně a vaše chodidla se budou cítit o poznání lépe.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Chodidla jsou velmi citlivou oblastí lidského těla, a když bolí, může nám to pěkně znepříjemnit život. Za bolestí chodidel nejčastěji stojí špatně zvolená obuv, častá chůze na vysokých podpatcích, dlouhé stání či plochá chodidla. Pediatr a chirurg Lawrence Maurer uvádí, že bolest bývá často až nesnesitelná a může se promítnout i do dalších částí našeho těla, nejčastěji do bederní části zad. Nemusíte však hned běžet do lékárny, od bolesti Vám může pomoct pár jednoduchých cviků nebo také obyčejný tenisový míček. Účinné cviky s míčkem prozradili odborníci Medically reviewed by Daniel Bubnis, M.S., NASM-CPT, NASE Level II-CSS a Gregory Minnis, DPT.

Prstové cvičení

Postavte se zpříma na rovný povrch. Cvik provádějte na boso, aby prsty měly větší volnost pohybu. Zpočátku může být koordinace prstů těžší, neboť již nejsme zvyklí prsty u nohou používat, ale vytrvejte, za chviličku to již půjde lehce. Nejprve zkuste zvedat a pokládat všechny prsty najednou, to by mělo jít jednoduše. Poté zkuste prsty zvedat postupně. Začněte od malíčku a postupujte k palci. Palcem pak můžete jít jak nahoru tak i dolů. Nezapomeňte cvičení provádět vždy pro obě nohy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Cvičení s tenisovým míčkem

Ano, je to tak. I obyčejný tenisový míček se může stát skvělou masážní pomůckou. Při využívání míčku můžete buď stát, nebo sedět, vždy se ale ujistěte, že jste vzpřímeně a nikde se nekřivíte. Tenisový míček umístěte pod bosé chodidlo a přeneste na toto chodidlo váhu, jako byste se na něj chtěli postavit. Nohou pohybujte buďto dopředu a dozadu tak, abyste od paty přejížděli přes bříško chodidla až po prsty, nebo vezměte míček do ruky a krouživými pohyby postupně promasírujte celé chodidlo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak bolesti předcházet

Noste vhodnou obuv. Boty patří mezi věci, na kterých se nevyplatí šetřit. A to ani časem. Dejte si při nákupu záležet a v botách se projděte i proskočte, vyplatí se to. Anebo choďte boso, to je ještě lepší. Ať už doma nebo v parku, na chvíli se vyzujte, protáhněte prsty, projděte se v mokré trávě a dejte tak nohám na trochu odpočinout. Nohy to ocení a Vy se budete hned cítit o něco lépe.

Jaká další cvičení s tenisovým míčkem znáte?

Zdroj: Athletico, Healthline, Medical News Today

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články