Věnujte pozornost těmto bylinám. Zbaví vás toxinů i přebytečného břišního tuku. Jejich účinek je extra silný

Zdravá a vyvážená strava plus pohyb jsou klíčem ke zdravému hubnutí. Ale existuje hned několik bylinek, které je vhodné zařadit do svého denního režimu, abyste opravdu zhubli.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zhubnout není vůbec jednoduché. Nejtěžší je zbavit se břišního tuku, který odmítá zmizet. Když se to podaří, netrvá dlouho a je zpět. Tuk na břiše je však spojený s mnoha zdravotními problémy. Proto je důležité udržovat pas štíhlý. Naštěstí existují bylinky, které je vhodné zařadit do svého jídelníčku, a poměrně jednoduše tak spalovat břišní tuk.

Skvělá je pampeliška, koriandr i gurmar

Pampeliškový čaj prospívá tělu hned několika způsoby. Je diuretický a je zodpovědný za vypalování toxinů z těla, čímž se skvěle nastartuje detoxikace. Detoxikační proces pomáhá mimo jiné při snižování hmotnosti vody. Navíc uvolňuje nadýmání. Gurmar je ajurvédská bylina, která pomáhá potlačovat chuť k jídlu. Čerstvé listy gurmaru můžete žvýkat. Díky tomu se zpomalí vstřebávání cukru do krevního oběhu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další bylinkou, která vám pomůže s hubnutím, je koriandr. Používat ho však musíte netradičně. Při shazování kil vám totiž pomůže pití koriandrové šťávy. Říká se, že zlepšuje metabolismus, a také pomáhá spalovat kalorie. Pokud se obáváte, že vám nebude taková šťáva vyhovovat chuťově, zkuste ji vylepšit trochou citronové šťávy. Bude tak nejen chutnější, ale také s více zdravotními výhodami.

Pomoci může guggul, triphala nebo máta

Guggul podporuje využívání tuku v těle jako paliva k zajištění energie, a také zrychlí váš metabolismus. Guggul se získává z pryskyřice indického druhu myrhovníku, která účinný gugulsteron obsahuje. Tuto bylinu si můžete dát se skleničkou vody, případně mléka. Skvěle se hodí přidat také lžičku medu. Na žaludeční problémy se hodí triphala. Pokud trpíte zácpou nebo dalšími problémy, pomůže vám je zvládnout. Ideální je lžička se sklenicí teplé vody.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Máta peprná podporuje trávení. To je obecně známé. Stejně jako to, že udrží váš metabolismus pod kontrolou. Tyto dva faktory jsou klíčové pro hubnutí. Každý den tedy popíjejte šálek mátového čaje s trochou citronové šťávy. Vhodné je pochopitelně konzumaci jakékoliv z výše jmenovaných bylinek podpořit také pohybem. Ideální je alespoň třicetiminutové cvičení denně nebo jakákoliv jiná fyzická aktivita. Myslet musíte i na vyváženou stravu.

Zdroj: Ndtv

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr