Nenabalujte na sebe viscerální tuk. Dodržení 5 zásad vám pomůže zbavit se nebezpečí

Nárůst množství viscerálního tuku souvisí s řadou nebezpečných problémů, které mohou ovlivnit vaše zdraví. Tyto návyky vám jej pomohou co nejrychleji odstranit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Viscerální tuk může napáchat kromě estetických problémů také velké škody na vašem zdraví. Jeho nadbytek totiž negativně ovlivňuje činnost srdce, zvyšuje riziko vzniku cukrovky 2. typu, a dokonce také některých typů rakoviny. Jak říká lékařka Danielle Hildreth, je důležité, abyste se jeho hromadění snažili v každém případě vyhnout nebo jeho nadbytek regulovali co nejdříve. S tím vám může rychle a snadno pomoci těchto 5 zásadních návyků. 

1) Jezte méně cukru a více vlákniny

To nejdůležitější, co musíte udělat, abyste se zbavili nadbytku viscerálního tuku, je začít věnovat důkladnou pozornost svému jídelníčku. Snažte se proto konzumovat zpravidla zdravé potraviny, a to ve stejnou dobu každý den. Vyhnout byste se měli především vysoce zpracovaným produktům a sladkým pochutinám plným chemikálií a cukru. Stejně tak byste se měli vyhnout konzumaci slazených sodovek.  

2) Udržujte své tělo v pohybu 

Sport je důležitou součástí života a lidé by na něj nikdy neměli zapomínat. To platí obzvláště v případě, kdy se na vašem břiše začne hromadit viscerální tuk. Ten lze odstranit především vysoko intenzivními intervalovými cvičeními, jako je například sprint, nebo aerobním cvičením s normálním rytmem, které vám pomůže zvýšit tepovou frekvenci a nastartovat váš metabolismus, aby spálil všechny uložené tuky.

3) Nešetřete na bílkovinách

Bílkoviny hrají obzvláště důležitou roli při trávení a stimulaci metabolismu. Navíc také bojují proti účinkům inzulínové rezistence, která podporuje ukládání tuku a může vést k vyššímu riziku vzniku cukrovky 2. typu a dalších závažných onemocnění. Mezi produkty, které byste měli přidat do svého jídelníčku, patří především maso, sýry, vejce, luštěniny, ryby, ořechy nebo řecký jogurt.

iZdroj fotografie: Pixabay

4) Pijte více zeleného čaje

Zelené čaje obsahují řadu antioxidantů zvaných katechiny, které jsou zvláště účinné při spalování viscerálního tuku během cvičení. Navíc jde o skvělé prostředky, kterými můžete nahradit slazené nápoje a zpestřit si svůj den. Denně byste měli pít alespoň 2 až 3 šálky, a pokud nejste největším fanouškem zelených čajů, můžete je nahradit za jiné, zdraví prospěšné čaje. 

5) Dopřejte si dostatek spánku 

Nedostatek spánku má přímý vliv na vaše zdraví, a to nejen z hlediska vyššího rizika vzniku nebezpečných onemocnění, jako je deprese či mrtvice, ale také z hlediska většího hromadění viscerálního tuku v břiše. Pokud se chcete tomuto problému vyhnout, dopřejte si každý den minimálně 7 hodin klidného odpočinku a vytvořte si správný spánkový režim. Ten byste měli dodržovat jak během pracovních dní, tak i během víkendů a svátků. 

Jaké způsoby pro odstranění nadbytku viscerálního tuku zastáváte vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články