Potraviny, které nakopnou spalování tuků: Teď je na ně vhodná doba, jsou skoro zadarmo

Tyto plodiny jsou typické pro podzimní měsíce a jedná se o nejlepší potraviny na hubnutí. Zhubnout přebytečná kila vám však mohou pomoci v průběhu celého roku.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se lidé snaží zhubnout, mnohdy mají tendenci hledat zázračné spalovače tuku a produkty, které slibují velmi rychlé hubnutí. Nutriční specialistka Jillian Kubala, MS, RD ovšem upozorňuje, že tyto produkty jednak většinou nefungují, ale některé z nich vám mohou i uškodit. Radí proto sáhnout po přírodních alternativách. Existují totiž potraviny, které mají schopnost zrychlovat metabolismus a pomáhat při odbourávání přebytečných kilogramů. Některé z nich jsou typické právě pro podzimní a zimní měsíce a část z nich si můžete vypěstovat sami nebo je najdete venku, a tím pádem nic nestojí.

Jedlé kaštany

Kdo by odolal vůni pečených kaštanů? Kaštany mají nízký obsah tuku, vysoký obsah škrobu a vitamínu C. Kaštany poskytují vysoký obsah energie, protože jsou bohaté na škrob, který je známý jako jeden z největších spojenců dobré tělesné stavby. Tím, že vás kaštany zasytí, nebudete mít potřebu konzumovat další, vysoce kalorické a tučné potraviny.

Mandarinky

Mandarinky jsou podobné pomerančům, což znamená, že jsou bohaté na vitamíny C a B, vápník, hořčík, zinek a draslík. Toto sladké ovoce hydratuje pokožku a dodává jí lesk. Jednou z výhod vitamínu C je, že stimuluje spalování tuků a pomáhá tělu produkovat L-karnitin, látku zodpovědnou za zrychlení metabolismu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dýně

Dýně nám téměř vždy připomíná podzim a dlouhé období dýňových polévek, buchet a jiných specialit. Dýně vás skvěle zasytí, ale nepřiberete po ní ani deko. Konzumací 100 g vařené dýně totiž dodáte svému tělu pouze 28 kalorií. Dýně obsahuje mnoho komplexních sacharidů, které pomáhají udržovat stabilní hladinu cukru v krvi a je obzvláště bohatá na beta-karoten, vitamín C, E a B. Dýně vydrží čerstvá i rok po sklizni a její výživové hodnoty se během této doby nemění. Aby si zachovala co nejvíce živin, doporučuje se ji jednoduše upéct v troubě.

Granátové jablko

Toto ovoce vyniká díky obsahu antioxidantů, o nichž je známo, že chrání tělo před volnými radikály. Kromě toho jsou granátová jablka bohatá na kyselinu listovou, vitamíny, vlákninu a jsou také známá jako nízkokalorická potravina. Napomáhá procesu hubnutí, protože snižuje možnost ukládání tuku v těle. Nejlepší kvalitu tohoto produktu získáte, pokud jej budete konzumovat čerstvý, ale nezapomeňte konzumovat i semena.

Zázvor 

Zázvor můžete (nejen) na podzim využít k prevenci a léčbě nachlazení, ale také k podpoře efektivního hubnutí. Zázvor a příbuzné koření mají obzvláště příznivé vlastnosti podporující metabolismus. Výzkumy například ukazují, že když rozpustíte 2 gramy zázvorového prášku v horké vodě a vypijete ho k jídlu, můžete spálit až o 43 kalorií více než při pití samotné horké vody. Tento horký zázvorový nápoj může také snížit hlad a zvýšit pocit sytosti.

Jaké další potraviny byste na náš seznam přidali?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Měla antikoncepci, stejně otěhotněla. Když lékaři viděli, co drželo po porodu její dítě v ruce, zůstali v němém úžasu
Události247
Události247
Nový podvod na důchodce: Falešnou prohlídkou u lékaře vše začíná, prázdnou peněženkou končí
VědaŽivě
VědaŽivě
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku
adbz
adbz
Utajené tlačítko na myčce ušetří hromadu peněz. Bohužel většina lidí nečte manuály, a tak o něm nemá tušení